Tour overview

КАПАЦИТЕТ: 1/3+1 и 1/4 АПАРТМАН

-20% за резервации со комплетни уплати до 29.12.2018 EB (First Minute)
НАПОМЕНА: ПРОМО ТЕРМИНИТЕ не подлежат на попуст.
Попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

ВИЛА ХРИСТОС (Christos rooms) се наоѓа на 50 метри од плажа. Расоплага со трокρеветни студија и петокревети / шестокреветни апартмани и дуплекс апартмани сите лоцирани на втори кат. Секое студио/апартман има балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi. Сместувањето е Б категорија.

Опис:
Студио – една просторија со кујна, брачен и единечен кревет.
Апартман – две простории од кои во едната има кујна и брачен кревет и втората просторија во која има брачен и единечен кревет.
Дуплекс апартман – со три простории, една спална со два брачни кревети, втора спална со брачен и единечен кревет и посебно кујна.

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2018/2019
Табела бр.1 / ПАКЕТ АРАНЖМАН ЗА МЕСЕЦ МАЈ
Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.
ТЕРМИНИ: 19.05.2019 26.05.2019
НОЌЕВАЊА 7 ноќи 7 ноќи
Во студио / апартман 65€
Табела бр.1 / ПАКЕТ АРАНЖМАН ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ
Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.
ТЕРМИН 02.06.2019 09.06.2019 16.06.2019 23.06.2019
НОЌЕВАЊА 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи
Во студио / апартман 85€ 125 € 145 € 155 €
 ТАБЕЛА бр. 2 / ПРЕВОЗ СО ДОПЛАТА
Цена за НАЕМ на студио / апартман за 7 ноќевања за период ЈУЛИ – АВГУСТ
Термин Ноќевања 1/2 СТД 1/3СТД 1/5 апартман 1/5 дуплекс
30.06.2019 7 ноќи 270 € 290 € 370 € 400 €
07.07.2019 7 ноќи 280 € 310 € 430 € 450 €
14.07.2019 7 ноќи 290 € 330 € 470 € 490 €
21.07.2019 7 ноќи 330 € 350 € 500 € 530 €
28.07.2019 7 ноќи 330 € 350 € 500 € 530 €
04.08.2019 7 ноќи 330 € 350 € 500 € 530 €
11.08.2019 7 ноќи 330 € 350 € 500 € 530 €
18.08.2019 7 ноќи 280 € 320 € 450 € 470 €
25.08.2019 7 ноќи 280 € 300 € 390 € 410 €
Табела бр.3 / ПАКЕТ АРАНЖМАНИ ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ
Цените се дадени за пакет аранжман по лице за  7ноќевања со вклучен превоз.
ТЕРМИН 01.09.2019 08.09.2019 15.09.2019 22.09.2019
НОЌЕВАЊА 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи
Во студио / апартман 145€ 125 € 85 € 65 €
НАПОМЕНИ: 
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА бр.1 и ТАБЕЛА бр.3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ, ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ. За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра. НАПОМЕНА: Во апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат задолжително по 35 евра.
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА бр.2 – СЕЗОНСКИ СЕ, ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
 • Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03:30 часот, а поаѓање во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд). 
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. НАПОМЕНА: понудата важи на редовните цени.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • ТУРИСТИЧКАТА ТАКСА се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, БАЛКАН ЕКСПРЕС ТРАВЕЛ НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. БАЛКАН ЕКСПРЕС ТРАВЕЛ и на самата агенција и поради кои НЕ можаe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.
ПРЕВОЗ:

ПРЕВОЗ: со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите.

ЦЕНА НА ПРЕВОЗОТ:   
Превоз за возрасен 35 евра / Еден правец 25 евра.
Деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра.
Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно.

ЗА НАШИТЕ ПАТНИЦИ ШТО НЕ СЕ ОД СКОПЈЕ:

Сакате да патувате со нас, а ве загрижува фактот дека нашата агенција се наоѓа во Скопје. Нема никаков проблем околу тоа. Како што работевме досега, така продолжуваме и понатаму. Со патниците коишто не живеат или не се наоѓаат во Скопје ние кумуницираме преку фејзбук месенџерот, вајбер или инстаграм. Вашите пасоши коишто ни се потребни за склучување на договорот ни ги праќате во директна порака на фејзбук со еден клик ОВДЕ, а ние во истата порака ви го испраќаме потпишан и скениран договорот и ваучерот. Што се однесува до упатата? Истата можете да ја извршите во најблиската пошта или банка на следнава жиро сметка: (ЕВРОТО СЕ ПРЕСМЕТУВА ПО 62 ДЕНАРИ).

НАЈДОБРОНАМЕРЕН СОВЕТ:

НАПОМЕНА: Не чекајте го послединот ден за да го искористите попустот за рана резервација бидејќи истиот може да се прекине и порано поради распродажба на капацитетите и тоа токму за периодот кој што Вас Ве интересира.

ID 010

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure