Tour overview

ИСКОРИСТЕТЕ ГО ПОПУСТОТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
АКО РЕЗЕРВИРАТЕ И УПЛАТИТЕ ДО: ЌЕ ДОБИЕТЕ ПОПУСТ ОД:
31/10/2020 10%
ПОПУСТОТ Е ПРЕСМЕТАН ВО ЦЕНОВНИКОТ

МЕСТОПОЛОЖБА: Хотел се наоѓа во централната туристичката зона, на 1700 м надморска висина, на самиот магистреален пат преку води кон Јошаничка Бања и Рудници. Малото езеро е оддалечено од хотелот само 450м.

СОДРЖИНИ: ресторан, снек бар, просторија за анимација, паркинг со ограничен број на места.

СМЕСТУВАЊЕ: хотелот располага со 230 легла.

ДВОКРЕВЕТНА СОБА: две единечни легла, бања.Минимум за сместување на две лица, максимум две возрасни лица и едно дете до 4 години.

ТРИ КРЕВЕТНА СОБА: француско легло или две единечни легла и едно редовно легло, бања. Минимум за сметување на три лица. Максимум две возрасни лица и две деца до 12 години или три возрасни лица и дете до 4 години.

ЧЕТИРИ КРЕВЕТНА СОБА: француско легло и две единечни легла, бања. Минимум за сметување четири лица. Максимум две возрсани лица и три деца до 12 години или три возрасни лица и две деца до 12 години или четири возрасни лица.

Собите се со димензии од 18-35m2 во зависност од бројот на леглата.

УСЛУГА: ноќевање со појадок и вечера.

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2020/2021

 

ДОПЛАТИ: ВОЗРАСНИ ДЕЦА 4-12
Туристичка такса се плаќа на рецепција 120 динари 60 динари

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
  • Ноќевање со  појадок и вечера.
УСЛОВИ ЗА ДЕЦА И ВОЗРАСНИ:
  • Дете 0-4 – БЕСПЛАТНО во придружба на две возрасни лица без легло.
  • Дете 4-12 години  во придружба на едно возрасно лице  -20%.
  • Деца две  2-12 години во придружба на едно возрасно лице  двете деца по -40%.
  • Деца од 4-12 години во придружба на две возрасни лица -50%.
  • Четврто лице во колку е дете до 12 години бесплатно.
  • Трето возрасно лице во соба -20%.
  • Четврто возрасно лице во соба -40%.
  • Доплата за еднокреветна соба 70%.
 ВИ ПОСАКУВАМЕ МНОГУ СНЕГ И ДОБРИ ПАТЕКИ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure