Tour overview

ИСКОРИСТЕТЕ ГО ПОПУСТОТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
АКО РЕЗЕРВИРАТЕ И УПЛАТИТЕ ДО: ЌЕ ДОБИЕТЕ ПОПУСТ ОД:
30/11/2019 5%
ИЛИ ИСКОРИСТЕТЕ ЈА АКЦИЈАТА ГРАТИС ДЕН!
за престој во период:
6=5, 7=6, 14=12 19/01/2020-08/02/2020
6=5, 7=6, 14=12 23/02/2020-30/04/2020
НЕ СЕ КОМБИНИРА СО ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА

ПОЛОЖБА: Боровец.

СМЕСТУВАЊЕ: Хотелот има 65 соби од кои 11 свити, 6 студија и 48 двокреветни соби.

УСЛУГА: ноќевање со појадок и вечера.

СОДРЖИНИ: Затворен базен, парна бања, сауна, фитнес, интернет и паркинг.

СКИ ТЕРЕНИ: Се наоѓа на 720 метри од ски терените.

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2019/2020
BOROVETS HILLS 5* 01.01-18.01
09.02-22.02
28.12-31.12 19.01-08.02
23.02-29.02
10.12-27.12
01.03-30.04
СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА / HB
SGL 82,50 198,00 66,99 53,90
1AD+1CH 94,16 158,40 76,56 61,60
1AD+2CH 117,70 198,00 95,70 77,00
2AD 117,70 198,00 95,70 77,00
2AD+1CH 141,24 237,60 114,84 92,40
3AD 158,90 267,30 129,20 103,95
СТУДИО / HB
SGL 137,50 217,80 108,90 86,90
1AD+1CH 137,50 217,80 108,90 86,90
1AD+2CH 165,00 261,36 130,68 104,28
1AD+3CH 192,50 304,92 152,46 121,66
2AD 137,50 217,80 108,90 86,90
2AD+1CH 165,00 261,36 130,68 104,28
2AD+2CH 192,50 304,92 152,46 121,66
3AD 185,63 294,03 147,02 117,32
ЕДНОСПАЛЕН АПАРТМАН / HB
1AD+1CH 150,70 232,10 122,10 97,90
1AD+2CH 180,84 278,52 146,52 117,48
1AD+3CH 210,98 324,94 170,94 137,06
2AD 150,70 232,10 122,10 97,90
2AD+1CH 180,84 278,52 146,52 117,48
2AD+2CH 210,98 324,94 170,94 137,06
3AD 203,45 313,34 164,84 132,17
ДВОСПАЛЕН АПАРТМАН / HB
2AD+2CH 224,40 387,20 180,40 145,20
2AD+3CH 246,84 425,92 198,44 159,72
2AD+4CH 269,28 464,64 216,48 174,24
3AD 224,40 387,20 180,40 145,20
3AD+1CH 224,40 387,20 180,40 145,20
3AD+2CH 246,84 425,92 198,44 159,72
3AD+3CH 269,28 464,64 216,48 174,24
4AD 224,40 387,20 180,40 145,20
4AD+1CH 246,84 425,92 198,44 159,72
4AD+2CH 269,28 464,64 216,48 174,24
5AD 263,67 454,96 211,97 170,61
Отказен период: 3 дена 10 дена 3 дена 2 дена
Отказни пенали: 1 ноќ 100% 1 ноќ 1 ноќ
NO SHOW пенали: 2 ноќи 100% 2 ноќи 2 ноќи
Минимум престој:
ДОПЛАТИ: ВОЗРАСНИ ДЕЦА 4-11,99
Новогодишна вечера / Задолжително 85,00 € 40,00 €
Туристичка такса Вклучено Вклучено

***Доплатата се врши во агенцијата.

КАПАЦИТЕТ НА СМЕСТУВАЧКИTE ЕДИНИЦИ:    
 • Двокреветна соба – 2+1;
 • Јуниор сјуит – стд – 2+2;
 • Апартман – 2+2.
 • Еднокреветна соба – 1+1.
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
 • Појадок и вечера
 • Транспорт до ски лифтовите.
 • Користење на паркинг.
 • Затворен базен, парна бања, сауна, фитнес.
 • Интернет.
 • Туристичка такса.
ПОПУСТИ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА:
 • 5% за резервации направени до 30.11.2019 и целосно уплатени до 30.11.2019;
ВИ ПОСАКУВАМЕ МНОГУ СНЕГ И ДОБРИ ПАТЕКИ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure