Tour overview

ИСКОРИСТЕТЕ ГО ПОПУСТОТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
АКО РЕЗЕРВИРАТЕ И УПЛАТИТЕ ДО: ЌЕ ДОБИЕТЕ ПОПУСТ ОД:
31/10/2019 15%
30/11/2019 10%
 
СПЕЦИЈАЛНИТЕ ПОПУСТИ не важат за период од 28/12/2019-03/01/2020!
ИЛИ ИСКОРИСТЕТЕ ЈА АКЦИЈАТА БОНУС ДЕН!
за престој во период:
14=10; 7=5 01/12/2019-22/12/2019
14=10; 7=5 16/03/2020-15/04/2020
14=12; 7=6 23/12/2019-27/12/2019
14=12; 7=6 11/01/2020-29/02/2020
14=12; 7=6 01/03/2020-15/03/2020
ЗА ПРЕСТОЈ ОД 2 ДО 6 НОЌЕВАЊА ВО ПЕРИОДОТ:
23/12-27/12/2019 & 11/01-15/04/2019
СЛЕДУВА ПОПУСТ ОД 15%.
БОНУС ДЕН НЕ МОЖЕ ДА СЕ КОМБИНИРА СО ПОПУСТОТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА.

МЕСТОПОЛОЖБА: Апартманскиот туристички комплекс & СПА Астера се наоѓа во подножјето на волшебната Пирин планина, на само 200 м од првата станица на ски-лифтот во Банско. Комплексот е изграден во стил карактеристичен за овој дел на Бугарија. Во 2014 година АСТЕРА БАНСКО е избран за најдобар хотел во категорија 4* на конкурсот „Најдобар хотел во Банско”.

УСЛУГА: Полупанскион (појадок и вечера).

АСТЕРА БАНСКО им нуди на своите гости удобности и луксуз и располага со се што е потребно за еден незаборавен одмор: стилски, пространи и конфорно уредени соби и апартмани со преубава глетка кон планината, модерен СПА центар, атрактивен затворен Аква парк, првокласен ресторан и пријатен лоби бар, игрална за деца, дополнителни можности за забава – куглана, билијар, модерен конференциски центар.

СМЕСТУВАЊЕ: Комплексот располага со 120 стилски, просторни и конфорно уредени самостојни двокреветни соби и апартмани со прекрасни панорамски глетки кон Пирин планина. Се состои од две згради со 5 лифта, во коишто се разместени: 92 двокреветни соби /2+1/ и 28 апартмани со 1 или 2 спални /2+2/.

 • ДВОКРЕВЕТНИ СОБИ (18 м2): Во собите: две одделни или едно француско легло, централно греење, телевизор, телефон, мини-бар, електричен чајник, сеф (со доплата), Wi-Fi (со доплата), бања со туш/када, фен за коса, балкон, под – ламинат, керамички плочки. Чистење на собата – секојдневно, промена на постелнина – 3 пати неделно, пешкири – секојдневно.
 • АПАРТМАНИ: една/две спални соби, дневна соба со модерна гарнитура (двосед на развлекување), кујнско катче, камин и бања со када, кабелска телевизија, мини бар и телефон.

АКВА ПАРК: големиот основен базен, брзинската „река“ со два ракавци која го опкружува главниот базен, две хидромасажни (водно-воздушни) лежалки, како дел од големиот базен, голем пловен базен со карпа за искачување (скалесто), водна пештера, преградена со водна карпа и место за хидромасажа, две џакузита со хидромасажни млазници, два мали базени со мал водопад тип ракета. ЗА ДЕЦА: Детски базен со мини водна прсалка и водна печурка.

СПА: две класични сауни, леден туш, парна бања, турска бања, контрастен туш, салон за масажи со посебни боксови (секој од нив е опремен со мини парна бања), самостојна VIP зона со мини сауна и парна бања, џакузи и туш кабина, релакс зона со места за седење и можност за хидромасажни кади со различни типови на арома терапии.

БЕСПЛАТНИ УСЛУГИ: паркинг со обезбедување, затворен и отворен затоплен базен, парна бања и џакузи, сауна и парна бања, аквапарк, фитнес, интернет во заедничките простории, шатл превоз до ски лифтот.    

УСЛУГИ КОИ СЕ ПЛАЌААТ: масажи, третмани во СПА центарот, куглана, пинг-понг, билијард, ски опрема, конференциски сали, интернет во собите, сеф на рецепција, прање и хемиско чистење.

НАПОМЕНИ:   
Хотелот не поседува услови за престој на лица со посебни потреби.
Не е дозволно сместување за домашни миленици.

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2019/2020
ASTERA BANSKO 4* 01.12-22.12; 01.03-15.04 23.12-27.12; 11.01-29.02 04.01-10.01 28.12-03.01
DBL STANDART / HB
SGL 52,80 67,10 78,10 118,80
 1AD+1CH 59,40 75,90 80,85 125,40
 1AD+2CH 79,20 101,20 107,80 167,20
 2AD 79,20 101,20 107,80 167,20
 2AD+1CH 79,20 101,20 107,80 167,20
 3AD 106,92 136,62 145,53 225,72
ONE BEDROOM  / HB
 1AD+1CH 121,00 149,60 169,40 213,40
 1AD+2CH 121,00 149,60 169,40 213,40
 1AD+3CH 151,25 187,00 211,75 266,75
 2AD 121,00 149,60 169,40 213,40
 2AD+1CH 121,00 149,60 169,40 213,40
 2AD+2CH 151,25 187,00 211,75 266,75
 3AD 163,35 201,96 228,69 288,09
TWO BEDROOMS APARTMENT / HB
 3AD 286,00 347,60 387,20 470,80
 3AD+1CH 286,00 347,60 387,20 470,80
 3AD+2CH 286,00 347,60 387,20 470,80
 3AD+3CH 321,75 391,05 435,60 529,65
 4AD 286,00 347,60 387,20 470,80
 4AD+1CH 286,00 347,60 387,20 470,80
 4AD+2CH 321,75 391,05 435,60 529,65
 5AD 336,05 408,43 454,96 553,19
Release periods 5 days 10 days 14 days 21 days
Cancellation periods 5 days 10 days 14 days 21 days
Cancellation penalty 1st night 1st night 1st night 100% of booked stay
NO SHOW penalty 2 nights 2 nights 2 nights 100% of booked stay
Minimum stay
ДОПЛАТИ ВОЗРАСНИ ДЕЦА 3-13
РУЧЕК 9,00 € 5,00
Божиќна вечера / 25.12 / Незадолжителна 45,00 € 25,00
Новогодишна вечера / Задолжителна 85,00 € 45,00
Туристичка такса Вклучена Вклучена
КАПАЦИТЕТ НА СМЕСТУВАЧКИTE ЕДИНИЦИ:    
 • Single соба;
 • Двокреветна соба – 2+1;
 • Апартман со една спална соба – 2+2;
 • Апартман со две спални соби – 4+2.
 • Апартман со една спална соба Apart House – 2+2;
 • Апартман со две спални соби Apart House – 4+2.
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
 • 1 ноќевање по наведената соба/апартман со појадок и вечера;
 • Бесплатно користење на Аква парк со базени, сауна, фитнес сала;
 • Ски-гардеробер за вашата сопствена ски опрема, паркинг;
 • Интернет во јавните делови од хотелот;
 • Бесплатен трансфер до почетната станица од гондола ски лифтот според распоредот на рецепција.
ПОПУСТИ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА:
 • 15% за резервации направени до 31.10.2019 и целосно уплатени до 31.10.2019;
 • 10% за резервации направени до 30.11.2019 и целосно уплатени до 30.11.2019.

ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА не важат за период од 28.12.2019 – 03.01.2020!ID 004

ВИ ПОСАКУВАМЕ МНОГУ СНЕГ И ДОБРИ ПАТЕКИ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure