Tour overview

ИСКОРИСТЕТЕ ГО ПОПУСТОТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
АКО РЕЗЕРВИРАТЕ И УПЛАТИТЕ ДО: ЌЕ ДОБИЕТЕ ПОПУСТ ОД:
31/10/2018 15%
30/11/2018 10%
 
СПЕЦИЈАЛНИТЕ ПОПУСТИ не важат за период од 28/12/2018-03/01/2019!
ИЛИ ИСКОРИСТЕТЕ ЈА АКЦИЈАТА ГРАТИС ДЕН!
за престој во период:
7=5 и 14=10 01/12/2018-22/12/2018
7=5 и 14=10 01/03/2019-15/04/2019
ЗА ПРЕСТОЈ ОД 2 ДО 6 НОЌЕВАЊА, СЛЕДУВА ПОПУСТ ОД 15%.
7=6 и 14=12 23/12/2018-27/12/2018
7=6 и 14=12 11/01/2019-28/02/2019
ЗА ПРЕСТОЈ ОД 2 ДО 6 НОЌЕВАЊА, СЛЕДУВА ПОПУСТ ОД 15%.
БОНУС ДЕН НЕ МОЖЕ ДА СЕ КОМБИНИРА СО ПОПУСТОТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА.

МЕСТОПОЛОЖБА: Апартманскиот туристички комплекс & СПА Астера се наоѓа во подножјето на волшебната Пирин планина, на само 200 м од првата станица на ски-лифтот во Банско. Комплексот е изграден во стил карактеристичен за овој дел на Бугарија. Во 2014 година АСТЕРА БАНСКО е избран за најдобар хотел во категорија 4* на конкурсот „Најдобар хотел во Банско”.

УСЛУГА: Полупанскион (појадок и вечера).

АСТЕРА БАНСКО им нуди на своите гости удобности и луксуз и располага со се што е потребно за еден незаборавен одмор: стилски, пространи и конфорно уредени соби и апартмани со преубава глетка кон планината, модерен СПА центар, атрактивен затворен Аква парк, првокласен ресторан и пријатен лоби бар, игрална за деца, дополнителни можности за забава – куглана, билијар, модерен конференциски центар.

СМЕСТУВАЊЕ: Комплексот располага со 120 стилски, просторни и конфорно уредени самостојни двокреветни соби и апартмани со прекрасни панорамски глетки кон Пирин планина. Се состои од две згради со 5 лифта, во коишто се разместени: 92 двокреветни соби /2+1/ и 28 апартмани со 1 или 2 спални /2+2/.

 • ДВОКРЕВЕТНИ СОБИ (18 м2): Во собите: две одделни или едно француско легло, централно греење, телевизор, телефон, мини-бар, електричен чајник, сеф (со доплата), Wi-Fi (со доплата), бања со туш/када, фен за коса, балкон, под – ламинат, керамички плочки. Чистење на собата – секојдневно, промена на постелнина – 3 пати неделно, пешкири – секојдневно.
 • АПАРТМАНИ: една/две спални соби, дневна соба со модерна гарнитура (двосед на развлекување), кујнско катче, камин и бања со када, кабелска телевизија, мини бар и телефон.

АКВА ПАРК: големиот основен базен, брзинската „река“ со два ракавци која го опкружува главниот базен, две хидромасажни (водно-воздушни) лежалки, како дел од големиот базен, голем пловен базен со карпа за искачување (скалесто), водна пештера, преградена со водна карпа и место за хидромасажа, две џакузита со хидромасажни млазници, два мали базени со мал водопад тип ракета. ЗА ДЕЦА: Детски базен со мини водна прсалка и водна печурка.

СПА: две класични сауни, леден туш, парна бања, турска бања, контрастен туш, салон за масажи со посебни боксови (секој од нив е опремен со мини парна бања), самостојна VIP зона со мини сауна и парна бања, џакузи и туш кабина, релакс зона со места за седење и можност за хидромасажни кади со различни типови на арома терапии.

БЕСПЛАТНИ УСЛУГИ: паркинг со обезбедување, затворен и отворен затоплен базен, парна бања и џакузи, сауна и парна бања, аквапарк, фитнес, интернет во заедничките простории, шатл превоз до ски лифтот.    

УСЛУГИ КОИ СЕ ПЛАЌААТ: масажи, третмани во СПА центарот, куглана, пинг-понг, билијард, ски опрема, конференциски сали, интернет во собите, сеф на рецепција, прање и хемиско чистење.

НАПОМЕНИ:   
Хотелот не поседува услови за престој на лица со посебни потреби.
Не е дозволно сместување за домашни миленици.

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2018/2019
НВ 01/12-22/12/2018
01/03-15/04/2019
23/12-27/12/2018
01/01-28/02/2019
По лице во двокреветна 37.95 € 47.85€
Еднокреветна 50.00 € 63.80 €
По лице во едноспален апп 57.20 € 71.50 €
По лице во двоспален апп 68.20 € 82.50 €
По лице во едноспален апп Apart house 53.90 € 68.20 €
По лице во двоспален апп Apart house 64.90 € 79.20 €
НВ 04/01-10/01/2019 28/12/2018-03/01/2019
По лице во двокреветна 37.95 € 47.85€
Еднокреветна 50.00 € 63.80 €
По лице во едноспален апп 57.20 € 71.50 €
По лице во двоспален апп 68.20 € 82.50 €
По лице во едноспален апп Apart house 53.90 € 68.20 €
По лице во двоспален апп Apart house 64.90 € 79.20 €
КАПАЦИТЕТ НА СМЕСТУВАЧКИTE ЕДИНИЦИ:    
 • Single соба;
 • Двокреветна соба – 2+1;
 • Апартман со една спална соба – 2+2;
 • Апартман со две спални соби – 4+2.
 • Апартман со една спална соба Apart House – 2+2;
 • Апартман со две спални соби Apart House – 4+2.
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
 • 1 ноќевање по лице со појадок и вечера;
 • Бесплатно користење на Аква парк со базени, сауна, фитнес сала;
 • Ски-гардеробер за вашата сопствена ски опрема, паркинг;
 • Интернет во јавните делови од хотелот;
 • Бесплатен трансфер до почетната станица од гондола ски лифтот според распоредот на рецепција.
ЗАДОЛЖИТЕЛНИ ДОПЛАТИ: 

– ТУРИСТИЧКА ТАКСА, за возрасни и деца над 2 години: 1€ по лице на ден.

– НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА:
    – возрасен – 85€;
    – дете од 2.99-12.99 години – 45€.
Доплатата се уплаќа во агенцијата.

НЕЗАДОЛЖИТЕЛНИ ДОПЛАТИ:

РУЧЕК:
   – возрасен – 8€ на ден;
   – дете од 3-11.99 години – 4€ на ден.
Доплатата се уплаќа во агенцијата.

– БОЖИЌНА ВЕЧЕРА:
– возрасен – 45€;
– дете од 3-12.99 години – 25€.
Доплатата се уплаќа во агенцијата.

НАМАЛУВАЊА НА ЦЕНАТА:
 • Дете до 2.99 години – БЕСПЛАТНО;
 • Првото дете од 3-12.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
 • Дете од 3-12.99 години на редовен кревет – 50% попуст од редовната цена;
 • Две деца од 3-12.99 години со еден возрасен – секое 50% попуст од редовната  цена;
 • Две деца од 3-12.99 години со двајца возрасни – за првото дете е БЕСПЛАТНО додека второто дете има 50% попуст од редовната цена;
 • Две деца од 3-12.99 години со четворица возрасни – за првото дете е БЕСПЛАТНО додека второто дете има 50% попуст од редовната цена;
 • Возрасен на дополнителен кревет – 30% попуст од редовната цена.
ПОПУСТИ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА:
 • 15% за резервации направени до 31.10.2018 и целосно уплатени до 05.11.2018;
 • 10% за резервации направени до 30.11.2018 и целосно уплатени до 05.12.2018.

ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА не важат за период од 28.12.2018 – 03.01.2019!

БЕНЕФИЦИИ:
 • 7=5 и 14=10 важи за престој во период од 01.12.2018-22.12.2018 и 01.03.2019-15.04.2019.
  За престој од 2 до 6 ноќевања, следува попуст од 15%.
 • 7=6 и 14=12 важи за престој во период од 23.12.2018-27.12.2018 и 11.01.2019-28.02.2019.
  За престој од 2 до 6 ноќевања, следува попуст од 15%.

БЕНЕФИЦИИТЕ не може да се комбинираат со ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА!

ПЕНАЛИ ЗА ОТКАЖУВАЊЕ: 
 • Нема пенали за откажување до 7 дена пред поаѓањето за термините:
  01.12.2018 – 22.12.2018 и 01.03.2019 – 15.04.2019.
  По овој период се применува ПЕНАЛ од 1 ноќевање.
 • Нема пенали за откажување до 12 дена пред поаѓањето за термините:
  23.12.2018 – 27.12.2018 и 11.01.2019 – 28.02.2019.
  По овој период се применува ПЕНАЛ од 1 ноќевање.
 • Нема пенали за откажување до 16 дена пред поаѓањето за терминот:
  04.01.2019 – 10.01.2019.
  По овој период се применува ПЕНАЛ од 1 ноќевање.
 • Нема пенали за откажување до 22 дена пред поаѓањето за терминот:
  28.12.2018-03.01.2019.
  По овој период се применува 100% наплата на аранжманот.
 • ЗА НЕДОАЃАЊЕ СЛЕДИ 100% НАПЛАТА НА АРАМЖМАНОТ.

ID 004

ВИ ПОСАКУВАМЕ МНОГУ СНЕГ И ДОБРИ ПАТЕКИ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure