Tour overview

ИСКОРИСТЕТЕ ГО ПОПУСТОТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
АКО РЕЗЕРВИРАТЕ И УПЛАТИТЕ ДО: ЌЕ ДОБИЕТЕ ПОПУСТ ОД:
01/11/2018 15%
01/12/2018 10%

МЕСТОПОЛОЖБА: Хотелот се наоѓа на 5 минути пеш до центарот на градот Банско и 15 минути пеш до ски гондолата. Речиси сите апартмани се со прекрасен поглед кон планините Пирин, Рила и Родопите, како и кон убавото Банско.

СМЕСТУВАЧКИ КАПАЦИТЕТИ: Хотелот располага со студија, едноспални и двоспални апартмани.

 • СТУДИО: Студијата се убави луксузни соби со две удобни француски легла со ноќни шкафчиња, ноќни ламби, гардеробер, багажник, работна маса со огледало, кунско катче, телевизор со сателитска програма и бања со када. Четири од студијата имаат прекрасен поглед кон летната градина на хотелот, а едното од нив восхитувачки поглед кон ски патеките. Студијата се предвидени за сместување на максимум 3 лица.
 • ЕДНОСПАЛЕН АПАРТМАН: Се состои од ходниче со гардеробер, кое води во пријатна дневна со гарнитура, багажник, работна маса со огледало, телевизор со сателитска програма и практично кујнско катче. Двоседот во дневната е на развлекување. Од дневната се влегува во пространа спална со два широки француски кревети со ноќни масички, ламби и шкаф. Апартманот располага со пространа бања со када. Во него сосема конфорно може да се сместат од 2 до 4 лица.
 • ДВОСПАЛЕН АПАРТМАН: Простран и конфорен. Како дополнување на удобностите што ги нуди едноспалниот апартман, двоспалниот располага со уште една пространа спална и посебен тоалет. Во него сосема конфорно може да се сместат од 4 до 6 лица.

СОДРЖИНИ: Адеона Фуд & Бар, лоби бар, рецепција 24 часа, ски остава (бесплатно), паркинг (бесплатно). Во АDEONA SPA на располагање ви се: затворен базен со џакузи, инфрацрвена сауна, финска сауна, парна бања и релакс сала. За уживањето да биде комплетно на располагање ви е и салонот за масажа.

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2018/2019
BB 28.12-03.01.2019 22.12-27.12.2018  04.01-04.03.2019 15.12-21.12.2018     05.03-30.03.2019 
По лице во едноспален апп 45.10 € 26.40 € 23.10 €
По лице во двоспален апп 51.70 € 30.80 € 25.30 €
Еднокреветен 77.00 € 44.00 € 36.30 €
Дете 4-13.99 на доп. легло 7.00 € 7.00 € 7.00 €
Возрасен на допол. легло 11.00 € 11.00 € 11.00 €
МИНИМАЛЕН ПРЕСТОЈ 4 ноќевања
КАПАЦИТЕТ НА СМЕСТУВАЧКИ ЕДИНИЦИ:  

Едноспален апартман: 2+1
Двоспален апартман: 4+2

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

1 ноќевање по лице со појадок;
Бесплатно користење на финска сауна, инфраред сауна, парна бања, внатрешен базен со џакузи;
Ски-остава за вашата ски опрема;
Бесплатен трансфер до почетната станица на гондола ски лифтот (според распоредот на рецепција);
Wi-Fi.

ЗАДОЛЖИТЕЛНИ ДОПЛАТИ:  

ТУРИСТИЧКА ТАКСА, за возрасни и деца над 2 години: 1€ по лице на ден.

ПОПУСТИ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА:

– 20% за резервации направени до 01.11.2018 и целосно уплатени до 10.11.2018.
– 15% за резервации направени до 01.12.2018 и целосно уплатени до 10.12.2018.

*Не може да се прават промени за резервациите со ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА!
**Резервациите со ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ако не се платат на време ќе бидат автоматски откажани!

ПЕНАЛИ ЗА ОТКАЖУВАЊЕ:
 • Нема пенали за откажување до 12 дена пред поаѓањето за термините:
  15.12.2018 – 21.12.2018 и 22.12.2018-27.12.2018 и 04.01.2019-04.03.2019 и 05.03.2019-30.03.2019
  По овој период се применува ПЕНАЛ од 2 ноќевања.
 • Нема пенали за откажување до 30 дена пред поаѓањето за терминот:
  28.12.2018 – 03.01.2019.
  По овој период се применува 100% наплата на аранжманот.
 • ЗА НЕДОАЃАЊЕ СЛЕДИ 100% НАПЛАТА НА АРАМЖМАНОТ.

ID 004

ВИ ПОСАКУВАМЕ МНОГУ СНЕГ И ДОБРИ ПАТЕКИ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure