Tour overview

ИСКОРИСТЕТЕ ГО ПОПУСТОТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
АКО РЕЗЕРВИРАТЕ И УПЛАТИТЕ ДО: ЌЕ ДОБИЕТЕ ПОПУСТ ОД:
15/11/2019 10%
A ИСКОРИСТЕТЕ ЈА И АКЦИЈАТА БОНУС ДЕН!
за престој:
6=5 од 04/01/2020
БОНУС ДЕН МОЖЕ ДА СЕ КОМБИНИРА СО ПОПУСТОТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА.

МЕСТОПОЛОЖБА: Хотелот се наоѓа на 5 минути пеш до центарот на градот Банско и 15 минути пеш до ски гондолата. Речиси сите апартмани се со прекрасен поглед кон планините Пирин, Рила и Родопите, како и кон убавото Банско.

СМЕСТУВАЧКИ КАПАЦИТЕТИ: Хотелот располага со студија, едноспални и двоспални апартмани.

  • СТУДИО: Студијата се убави луксузни соби со две удобни француски легла со ноќни шкафчиња, ноќни ламби, гардеробер, багажник, работна маса со огледало, кунско катче, телевизор со сателитска програма и бања со када. Четири од студијата имаат прекрасен поглед кон летната градина на хотелот, а едното од нив восхитувачки поглед кон ски патеките. Студијата се предвидени за сместување на максимум 3 лица.
  • ЕДНОСПАЛЕН АПАРТМАН: Се состои од ходниче со гардеробер, кое води во пријатна дневна со гарнитура, багажник, работна маса со огледало, телевизор со сателитска програма и практично кујнско катче. Двоседот во дневната е на развлекување. Од дневната се влегува во пространа спална со два широки француски кревети со ноќни масички, ламби и шкаф. Апартманот располага со пространа бања со када. Во него сосема конфорно може да се сместат од 2 до 4 лица.
  • ДВОСПАЛЕН АПАРТМАН: Простран и конфорен. Како дополнување на удобностите што ги нуди едноспалниот апартман, двоспалниот располага со уште една пространа спална и посебен тоалет. Во него сосема конфорно може да се сместат од 4 до 6 лица.

СОДРЖИНИ: Адеона Фуд & Бар, лоби бар, рецепција 24 часа, ски остава (бесплатно), паркинг (бесплатно). Во АDEONA SPA на располагање ви се: затворен базен со џакузи, инфрацрвена сауна, финска сауна, парна бања и релакс сала. За уживањето да биде комплетно на располагање ви е и салонот за масажа.

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2019/2020
ADEONA APARTHOTEL 3* 28.12-03.01 22.12-27.12; 04.01-04.03 15.12-21.12; 05.03-31.03
ЕДНОСПАЛЕН АПАРТМАН / BB
SGL 88,00 44,00 40,70
1AD+1CH 105,60 61,60 57,20
1AD+2CH 114,40 70,40 66,00
2AD 105,60 61,60 57,20
2AD+1CH 114,40 70,40 66,00
3AD 116,60 72,60 68,20
Отказен период: 21 дена 7 дена 5 дена
Отказни пенали: 100 % 1 ноќ 1 ноќ
NO SHOW пенали: 100 % 2 ноќи 2 ноќи
Минимум престој: 5 ноќи
КАПАЦИТЕТ НА СМЕСТУВАЧКИ ЕДИНИЦИ:  

Едноспален апартман: 2+1

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

1 ноќевање по апартман со појадок;
Туристичка такса;
Бесплатно користење на финска сауна, инфраред сауна, парна бања, внатрешен базен со џакузи;
Ски-остава за вашата ски опрема;
Бесплатен трансфер до почетната станица на гондола ски лифтот (според распоредот на рецепција);
Wi-Fi.

ПОПУСТИ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА:

– 10% за резервации направени до 15.11.2019 и целосно уплатени до 15.11.2019.

*Не може да се прават промени за резервациите со ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА!
**Резервациите со ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ако не се платат на време ќе бидат автоматски откажани!ID 004

ВИ ПОСАКУВАМЕ МНОГУ СНЕГ И ДОБРИ ПАТЕКИ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure