Tour overview

Се мислите каде за 24-ти Мај?
Блиску, а покрај море?! Зошто да не?!
Халкидики, Пефкохори, на плажа… Што уште би посакале?!

2 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА
ВО PHILOXENIA SPA HOTEL 3* – ПЕФКОХОРИ
СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

PHILOXENIA SPA HOTEL 3* се наоѓа во центарот на Пефкохори, на 50 метри од плажа.
Гостопримство е она што тука можете да го очекувате. Љубезни домаќини, топ локација, разни содржини и одлична храна, сето тоа ќе придонесе да се чувствувате волшебно.
Сите соби се со купатило, фрижидер, клима уред, ТВ, телефон, фен за коса, балкон или тераса, интернет.

 

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ:
ПРВ ДЕН: 24.05.2019 (ПЕТОК) – СКОПЈЕ – PHILOXENIA SPA HOTEL 3* – ПЕФКОХОРИ

Состанок на групата пред Дрво-декор во 06:30 часот наутро. Поаѓање за Грција во 07:00 часот. Патување со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Пефкохори и сместување во Philoxenia Spa Hotel во 14:00 часот. Слободно попладне за одмор, релаксација во содржините на хотелот, уживање покрај морето и во Пефкохори. ВечераНоќевање.

ВТОР ДЕН: 25.05.2019 (САБОТА) – PHILOXENIA SPA HOTEL 3* – ПЕФКОХОРИ

Појадок. Слободно време. Вечера. Ноќевање.

ТРЕТ ДЕН: 26.05.2019 (НЕДЕЛА) – PHILOXENIA SPA HOTEL 3* – ПЕФКОХОРИ

Појадок. Напуштање на собите според хотелското правило. Слободно време за индивидуални активности до времето предвидено за заминување. Поаѓање за Македонија во 17:00 часот по локално време. Патување со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ЦЕНОВНИК СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

4650  МКД  по лице – стандард легло
3650  МКД  по лице  – дополнително легло за 3-то возрасно лице
2750 МКД   за деца од 3-11,99 на дополнително легло

*** Деца до 2,99 год. – БЕСПЛАТНО

 

ЦЕНОВНИК СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

3650  МКД  по лице – стандард легло
2650  МКД  по лице  – дополнително легло за 3-то возрасно лице
1950 МКД   за деца од 3-11,99 на дополнително легло

*** Деца до 2,99 год. – БЕСПЛАТНО

 

САМО ПРЕВОЗ:

25 ЕВРА ПО ЛИЦЕ

ПОВОЛНОСТИ:

– Дете до 2.99 години – бесплатно, доколку спие со родителите и не користи седиште во автобус (во случај да користи седиште во автобус се плаќа 1000 денари по дете).
– Babycot / креветче за бебе на рецепција – БЕСПЛАТНО.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

– Превоз до Пефкохори и обратно со високоподен автобус кој нуди удобно патување.
– 2 ноќевања во PHILOXENIA SPA HOTEL 3* – Пефкохори на база на ПОЛУПАНСИОН  (појадок и вечера – шведска маса).
– користење на хотелска теретана, детско кино, базен…

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

– Здравствено и патничко осигурување.
– Туристичка такса (се плаќа на лице место).

НАПОМЕНА:

*ПОЈАДОК: Кафе, капучино, сокови, топли и ладни пијалаци, разни врсти јадења…
*ВЕЧЕРА: Топла линија со разни видови на јадења: мусака, скара, готвени јадења, колачи, овошје, сладолед.

РЕЗЕРВИРАЈТЕ НАВРЕМЕ!

ЗА ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ И РЕЗЕРВАЦИИ БАРАЈТЕ НЕ‘ НА:

078/280-004,    02/2443-555   или   02/2453-555.

 

ИЛИ ПИШЕТЕ НИ НА НАШИОТ ФЕЈСБУК ПРОФИЛ
(Кликнете на сликата подолу, ќе Ве однесе на нашиот профил)

 

ИЛИ НА НАШИОТ ИНСТАГРАМ ПРОФИЛ

 

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!