Tour overview

КАПАЦИТЕТ: стд. 1/3+1/1 апп. 1/3+1/2 дуплекс,  на плажа

 7% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 31.12.2019

АКЦИСКИТЕ ПОПУСТИ НЕ ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ СО ЅВЕЗДИЧКА (*) 

 

ЈЕРИСОС е најубавото и најголемото туристичко место на третиот крак Атос.Има прекрасна долга песочна плажа  која во зеленило и бујна вегетација ве разладува и разгалува во летните месеци. Голема пешачка зона со многу паркови,игралишта,забавни паркови ,таверни, клубови во совршен спокој и мир е епитетот на заливот под Атос – Јерисос.Над самата плажа има аквариум бесплатен за посетителите,  супермаркети – Лидл,парфимерии и автентични грчки музеи.

Вилата “ПЕРИКЛЕ“ е убава , стандардно опремена вила и се наоѓа на неколку чекори од море . Секоја апартман има кујна стандардно опремена со кујнски инвентар додека во дуплексот има две купатила со вц.Секаде има големи фрижидери и ел.шпорет со фурна. Секоја соба има клима уред и тв.Вилата има и безжичен интернет,тераси и заедничка тераса опремена со кујна за дружење на гостите во вечерните часови.

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI – Е БЕСПЛАТНО.
ВИЛАТА ИМА ГОЛЕМ ПАРКИНГ , КОЈ ГО КОРИСТАТ ТУРИСТИТЕ
НА ПРИНЦИП ПРВО СЛОБОДНО МЕСТО. ПАРКИНГОТ Е БЕСПЛАТЕН.

АКЦИСКИТЕ ПОПУСТИ НЕ ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ СО ЅВЕЗДИЧКА (*)

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2020
ТЕРМИН НАЕМ 1/3+1/1 апп.
макс. 4 лица
1/3+1/2 дуплекс
макс. 5+1 лице
17.05.2020 *7 ноќи 49 59
24.05.2020 *7 ноќи 59 99
31.05.2020 *7 ноќи 99 109
07.06.2020 *7 ноќи 129 139
14.06.2020 *7 ноќи 139 159
21.06.2020 7 ноќи 329 349
28.06.2020 7 ноќи 339 359
05.07.2020 7 ноќи 359 379
12.07.2020 7 ноќи 399 439
19.07.2020 7 ноќи 399 439
26.07.2020 7 ноќи 399 439
02.08.2020 7 ноќи 399 439
09.08.2020 7 ноќи 399 439
16.08.2020 7 ноќи 389 419
23.08.2020 7 ноќи 359 379
30.08.2020 *7 ноќи 169 179
06.09.2020 *7 ноќи 99 109
13.09.2020 *7 ноќи 89 89
20.09.2020 *7 ноќи 59 59

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ (17.05; 24.05; 31.05; 07.06; 14.06; 30.08; 06.09;13.09 и 20.09)   ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ   

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАНИ или ДУПЛЕКС  ЗА 7 НОЌИ
-За пакет аранжманот во студио или апартман потребни се минимум 2 лица;
-трето,четврто,петто или шесто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат-35€ за возрасен или 25€ за дете од 02 – 12 години;
– дете до 02 години не плаќа(бесплатно) не користи седиште во автобус;
– за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

НАПОМЕНИ: 
 • ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
 • ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
 • ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;
 • КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;
 • КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ ИЛИ КОГА ЕДНАТА СМЕНА Е СО ЗВЕЗДИЧКА НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;
 • ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;
 • ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ДЕСЕТ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;
 • ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА,СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО, ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ(ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА САМО,ДОКОЛКУ  ГОСТИНОТ САМ СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕКЕ РЕЗЕРВИРАНАТА СОБА ;
 • ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО  АПАРТМАНИТЕ ИЛИ ДУПЛЕКСИТЕ  , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;
 • АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;
 • ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА ЗА АПАРТМАНИТЕ И ДУПЛЕКСИТЕ 1€ ОД НОЌ ОД СОБА;

АПАРТМАНОТ И ДУПЛЕКСИТЕ:

 • ИМААТ ПЕШКИРИ,САПУН , ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА ;
 Доплата за превоз:

-35 € за возрасни – повратна карта;
-25€ за деца до 12 години – повратна карта;
-Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

ОПИС НА ВИЛА:

Високо Приземје
ДУПЛЕКС  БР.2 (1/3+1/2) – 5 лица

Дуплексот располага со две спални соби,една кујна и две купатила со WC. Во едната спалната соба има кревети на спрат каде што долниот е  дупол кревет ,горниот кревет е единечен кревет и плакар за алишта, тв, клима уред.Од оваа соба се излегува на тераса со поглед на море.Истата соба има  сопствено купатило и вц.Во втората спална соба има два поединечни кревети,плакар за алишта,клима уред,сопствено купатило и вц и излегува на тераса со поглед на море.Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар,фрижидер,аспиратор и мини шпорет со фурна.

АПП БР.3 (1/3+1) – 4 лица
Апартманот располага со една спална, кујна и купатило со WC. Во спалната соба има кревети на спрат каде што долниот е  дупол кревет ,горниот кревет е единечен кревет и плакар за алишта, тв, клима уред.Од оваа соба се излегува на тераса со поглед на море.Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар,голем фрижидер, мини шпорет со рерна има еден поединечен кревет и излегува на терса со поглед на море.

ДУПЛЕКС  БР.4 (1/3+1/2) – 5 лица
Дуплексот располага со две спални соби,една кујна и едно купатило со WC. Во едната спалната соба има кревети на спрат каде што долниот е  дупол кревет ,горниот кревет е единечен кревет и плакар за алишта, тв, клима уред.Од оваа соба се излегува на тераса со страничен поглед на море. Во втората спална соба има еден дупол кревет,плакар за алишта,клима уред, и излегува на тераса со страничен поглед на море.Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар,фрижидер,аспиратор и мини шпорет со фурна.

 

ПРЕВОЗ:
ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ТРГНУВАЊЕ ОД:
Град Место на тргнување Време
Кичево пред Гимназија 01:00 часот наутро
Гостивар пред дом на културата 02:00 часот наутро
Тетово наспроти дом на културата(стара лименка) 02:30 часот наутро
Куманово Бензинска пумпа Макпетрол 02:45 часот наутро
Скопје Спроти Холидеј Ин 04:00 часот наутро
Велес Мотел Македонија 04:30 часот наутро
Прилеп Бензинска Лук Оил на влезот 04:15 часот наутро
Неготино Бензинска пумпа Макпетрол 05:00 часот наутро
Удово Бензинска пумпа Макпетрол 05:30 часот наутро
Гевгелија Бензинска пумпа Окта-Шимов 06:00 часот наутро
Штип Нова Пошта 04:00 часот наутро
ЗА НАШИТЕ ПАТНИЦИ ШТО НЕ СЕ ОД СКОПЈЕ:

Сакате да патувате со нас, а ве загрижува фактот дека нашата агенција се наоѓа во Скопје. Нема никаков проблем околу тоа. Како што работевме досега, така продолжуваме и понатаму. Со патниците коишто не живеат или не се наоѓаат во Скопје ние комуницираме преку фејсбук месенџерот, вајбер или инстаграм. Вашите пасоши коишто ни се потребни за склучување на договорот ни ги праќате во директна порака на фејсбук со еден клик ОВДЕ, а ние во истата порака ви го испраќаме потпишан и скениран договорот и ваучерот. Што се однесува до упатата? Истата можете да ја извршите во најблиската пошта или банка на следнава жиро сметка: (ЕВРОТО СЕ ПРЕСМЕТУВА ПО 62 ДЕНАРИ).

НАЈДОБРОНАМЕРЕН СОВЕТ:

НАПОМЕНА: Не чекајте го послединот ден за да го искористите попустот за рана резервација бидејќи истиот може да се прекине и порано поради распродажба на капацитетите и тоа токму за периодот кој што Вас Ве интересира.

ID 031S

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure