Tour overview

Б А Н С К О –   З И М А   2020 година
Пакети со вклучен превоз и СПА

ТЕРМИН БР. НА НОЌЕВАЊА ****

ORPHEY

****

EMERALD

***+

MARIA ANTOANETA

****

BELVEDERE

****

GRAND ROYAL

****

EVELINA PALACE

29.11 –
01.12.2019
2 X X X 3850 ден X X
07.12. –
09.12.2019
2 4650 ден X X X 4850 ден X
13.12. –
15.12.2019
2 3750 ден X X X X X
20.12. –
22.12.2019
2 3750 ден X X X X X
02.01. –
05.01.2020
3 5500 ден X X X X X
05.01 –
09.01.2020
4 6700 ден X 6900 ден X X X
09.01. –
12.01.2020
3 5850 ден 6350 ден X X X 6150 ден
12.01 –
16.01.2020
4 6900 ден 7500 ден 7200 ден X X X
16.01 –
19.01.2020
3 5900 ден 6350 ден 6150 ден X X X
19.01 –
21.01.2020
2 3450 ден X X X X X
21.01 –
24.01.2020
3 4550 ден X X X X X
24.01-
26.01.2020
2 3950 ден X X X X X
26.01 –
28.01.2020
2 3450 ден X X X X X
28.01 –
31.01.2020
3 4550 ден X X X X X
31.01 –
02.02.2020
2 3950 ден X X X X X
02.02. –
04.02.2020
2 3350 ден X X X X X
04.02. –
07.02.2020
3 4550 ден X X X X X
07.02. –
09.02.2020
2 X 4350 ден 4150 ден X X X
09.02. –
11.02.2020
2 X 3850 ден X X X X
11.02. –
14.02.2020
3 X 5550 ден X X X X
14.02. –
16.02.2020
2 3950 ден X X X X X
16.02.-
18.02.2020
2 3300 ден X X X X X
18.02.-
21.02.2020
3 4450 ден X X X X X
21.02.-
23.02.2020
2 3750 ден X X X X X
23.02.-
25.02.2020
2 3250 ден X X X X X
25.02.-
28.02.2020
3 4350 ден X X X X X
28.02.-
01.03.2020
2 3750 ден X X X X X

 

HOTEL ORPHEY 4*

(локација – центар на Банско , до градскиот парк)

Вклучено во секој пакет:

 • Автобуски превоз на релација Скопје – Куманово – Крива Паланка– Банско и обратно. Поаѓање во 07 часот од Дрводекор , враќање од Банско во 14 часот по локално време пред хотелот.
 • Соодветен број на ноќевања согласно избраниот термин на база полупансион 

( појадок и вечера – шведска маса )

 • Неограничено користење на СПА центарот на хотелот ( базен , финска сауна , био сауна , парна бања , џакузи, лакониум , релакс зона, фитнес )
 • Бесплатен Wi –Fi во рамките на целиот хотел
 • бесплатен паркинг
 • Детско катче
 • Туристичка такса

 Може да се спојат било кои два последователни термини, со одбивање на 500 денари од вкупната цена на двата термина заедно. (за возрасни)

 • Деца од 0 – 4.99 год. плаќаат 1800 денари доколку користат седиште
 • Деца од 5 – 11.99 год. користат седиште и плаќаат :
 • 2600 денари за термините со 2 ноќевања
 • 3400 денари за термините со 3 ноќевања
 • 3900 денари за термините со 4 ноќевања
EMERALD HOTEL & SPA 4*

(локација – спроти хотел Кемпински, 150 метри  до почетната станица на кабинковиот лифт)

Вклучено во секој пакет:

 • Автобуски превоз на релација Скопје – Куманово – Крива Паланка– Банско и обратно. Поаѓање во 07 часот од Дрводекор , враќање од Банско во 14 часот по локално време пред хотелот.
 • Соодветен број на ноќевања согласно избраниот термин на база полупансион  ( појадок и вечера – шведска маса ), за време појадокот вклучени се: трпезна вода, топли напивки и сокови, за време на вечерата вклучени се: трпезна вода, скови, наливно вино .
 • Неограничено користење на СПА центарот на хотелот ( базен , сауна , парна бања , џакузи ,фитнес )
 • Туристичка такса
 • Може да се спојат било кои два последователни термини, со одбивање на 500 денари од вкупната цена на двата термина заедно.
 • Деца од 0 – 5.99 год. плаќаат 1800 денари седиште во автобус
 • Деца од 6 – 11.99 год. користат седиште и плаќаат :
 • 3700 денари за термините со 3 ноќевања
 • 4300 денари за термините со 4 ноќевања
HOTEL MARIA ANTOANETA 3*

(локација – спроти Гондолата, 150 метри  до почетната станица на кабинковиот лифт)


Вклучено во секој пакет:

 • Автобуски превоз на релација Скопје – Куманово – Крива Паланка– Банско и обратно. Поаѓање во 07 часот од Дрводекор , враќање од Банско во 14 часот по локално време пред хотелот.
 • Соодветен број на ноќевања согласно избраниот термин на база полупансион  ( појадок и вечера – шведска маса ).
 • Неограничено користење на СПА центарот на хотелот ( базен , сауна , парна бања )
 • WIFI
 • Шател бус од/до гондолата.
 • Може да се спојат било кои два последователни термини, со одбивање на 500 денари од вкупната цена на двата термина заедно.
 • Деца од 0 – 5.99 год. плаќаат 1800 седиште во автобус
 • Деца од 6 – 11.99 год. користат седиште и плаќаат :
 • 3500 денари за термините со 3 ноќевања
 • 3900 денари за термините со 4 ноќевања
HOTEL BELVEDERE 4*

(локација – до Банско Мол, 200 метри  до почетната станица на кабинковиот лифт)

Вклучено во секој пакет:

 • Автобуски превоз на релација Скопје – Куманово – Крива Паланка– Банско и обратно. Поаѓање во 07 часот од Дрводекор , враќање од Банско во 14 часот по локално време пред хотелот.
 • 2 ноќевања согласно избраниот термин на база полупансион  ( појадок и вечера – шведска маса ).
 • Неограничено користење на СПА центарот на хотелот ( базен , финска сауна , парна бања , турска бања, фитнес, џакузи)
 • Wi –Fi
 • Детско катче
 • Туристичка такса
 • Деца од 0 – 4.99 год. плаќаат 1500 седиште во автобус
 • Деца од 5 – 10.99 год. користат седиште и плаќаат: 2800 денари
HOTEL GRAND ROYALE 4*

(локација – во горниот дел на Банско, 700 метри  до почетната станица на кабинковиот лифт)

Вклучено во секој пакет:

 • Автобуски превоз на релација Скопје – Куманово – Крива Паланка– Банско и обратно. Поаѓање во 07 часот од Дрводекор , враќање од Банско во 14 часот по локално време пред хотелот.
 • 2 ноќевања согласно избраниот термин на база полупансион  ( појадок и вечера – шведска маса ).
 • Неограничено користење на СПА центарот на хотелот ( 20 метарски базен , арома сауна , финска сауна парна бања,релакс зона фитнес )
 • Детско катче
 • Бесплатен Wi –Fi во рамките на хотелот ,
 • Туристичка такса
 • Деца од 0 – 2.99 год. плаќаат 1800 денари – користи седиште во автобус
 • Деца од 3 – 12.99 год. користат седиште и плаќаат  3600 денари
HOTEL EVELINA PALACE 4*

(локација – до реката Глазне, на 900 метри  од центарот на Банско и 1км од Гондолата)

Вклучено во секој пакет:

 • Автобуски превоз на релација Скопје – Куманово – Крива Паланка– Банско и обратно. Поаѓање во 07 часот од Дрводекор , враќање од Банско во 14 часот по локално време пред хотелот.
 • 3 ноќевања согласно избраниот термин на база полупансион  ( појадок и вечера – шведска маса ).
 • Неограничено користење на СПА центарот на хотелот ( базен , сауна, фитнес ),
 • Шател бус од/до гондолата.
 • Бесплатен Wi –Fi во рамките на целиот хотел ,
 • Туристичка такса
 • Деца од 0- 3,99  год. плаќаат   1800 ден и користи седиште во автобус
 • Деца од 4- 11,99 год. користат седиште и  плаќаат  3500  ден.

 

НАПОМЕНИ: 
 • Цените во се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари. 
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.nov.bet.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница (www.nov.bet.mk) е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во канцелариите во Скопје, Бул. Јане Сандански бр. 82, локал 65, ТЦ. Бисер, Аеродром
 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот.
 • Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Туристичката агенција „БАЛКАН ЕКСПРЕС ТРАВЕЛ“ има потпишано договори за фиксен (гарантиран) закуп на капацитетите наведени во оваа понуда.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, т.а. „БАЛКАН ЕКСПРЕС ТРАВЕЛ“ ги објавува информациите според меѓусебно потпишаниот договор со истите.
 • т.а. „БАЛКАН ЕКСПРЕС ТРАВЕЛ“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „БАЛКАН ЕКСПРЕС ТРАВЕЛ“ и на самата агенција.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ чиј член и еден од основачите е т.а. „БАЛКАН ЕКСПРЕС ТРАВЕЛ“.
Тимот на “БАЛКАН ЕКСПРЕС ТРАВЕЛ” ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели.

ЗА НАШИТЕ ПАТНИЦИ ШТО НЕ СЕ ОД СКОПЈЕ:

Сакате да патувате со нас, а ве загрижува фактот дека нашата агенција се наоѓа во Скопје. Нема никаков проблем околу тоа. Како што работевме досега, така продолжуваме и понатаму. Со патниците коишто не живеат или не се наоѓаат во Скопје ние комуницираме преку фејсбук месенџерот, вајбер или инстаграм. Вашите пасоши коишто ни се потребни за склучување на договорот ни ги праќате во директна порака на фејсбук со еден клик ОВДЕ, а ние во истата порака ви го испраќаме потпишан и скениран договорот и ваучерот. Што се однесува до уплатата? Истата можете да ја извршите во најблиската пошта или банка на следнава жиро сметка: (ЕВРОТО СЕ ПРЕСМЕТУВА ПО 62 ДЕНАРИ).

НАЈДОБРОНАМЕРЕН СОВЕТ:

НАПОМЕНА: Не чекајте го послединот ден за да го искористите попустот за рана резервација бидејќи истиот може да се прекине и порано поради распродажба на капацитетите и тоа токму за периодот кој што Вас Ве интересира.

ID 018 

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure