Tour overview

КАПАЦИТЕТ: 1/2+1 апп. сама плажа.

Торони се наоѓа во југоисточниот дел од вториот крак на полуостровот Ситонија.Долгата песочна плажа и тиркизната боја на егејот заокружени со боровата шума го прават ова место вистински рај.Убава пешачка патека покрај плажа,многу детски занимливости,ресторани,маркети ,а пред се и највкусната и свежа риба се служи во Торони.Идеално место за одмор за секоја возраст.

Вила Торони Апартментс е постар објект лоцирана на самата плажа. Има убав уреден двор, паркинг за коли и скара. Располага со дванаесет студија шест на прв и шест на втор кат. Секое од студијата е опремено со одвоена кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ (рамен екран), клима (бесплатно), Wi-Fi интернет (бесплатно) мал брачен кревет и единечен кревет, во некој од студијата има можност за доплнителен кревет на расклопување. Осум студија се со директен поглед кон море (STD SV), две се со страничен (STD SSV) и две студија се без балкон (STD ECO).

Забелешки: Студијата се постари опремени во традиционален грчки стил како повеќето вили од послаба категоризација во Грција.

Веб страна: https://www.toroniapartments.gr/ (https://www.toroniapartments.gr/)

BLACK FRIDAY -15% за резервации со 50% уплата до 29.11.2019 

Вила Торони Апартментс, Торони- Цени за 7 ноќи по лице со превоз или по соба само наем

 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице.
 • Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на студио без вклучен превоз;
 • Πрвите две и последните две смени се ПРОМО и не важат EARLY BOOKING попустот
 

ТЕРМИНИ

 

НОЌИ

STD 1/2+1 ECO (МАКС.3 ЛИЦА) STD 1/2+1 SSV (МАКС.3 ЛИЦА) STD 1/2+1 SV (МАКС.3 ЛИЦА) STD 1/2+1+EXB SV (МАКС.4 ЛИЦА)
17.05-31.05.2020 7 69€ 79€ 89€ 99€
24.05-31.05.2020 7 79€ 89€ 99€ 109€
31.05-07.06.2020 7 99€ 119€ 129€ 139€
07.06-14.06.2020 7 119€ 149€ 159€ 169€
14.06-21.06.2020 7 149€ 169€ 179€ 189€
21.06-28.06.2020 7 159€ 179€ 189€ 199€
28.06-05.07.2020 7* 329€ 349€ 399€ 419€
05.07-12.07.2020 7* 359€ 379€ 439€ 459€
12.07-19.07.2020 7* 379€ 399€ 439€ 459€
19.07-26.07.2020 7* 389€ 419€ 479€ 499€
26.07-02.08.2020 7* 389€ 419€ 479€ 499€
02.08-09.08.2020 7* 389€ 419€ 479€ 499€
09.08-16.08.2020 7* 389€ 419€ 479€ 499€
16.08-23.08.2020 7* 369€ 379€ 409€ 429€
23.08-30.08.2020 7 149€ 169€ 179€ 189€
30.08-06.09.2020 7 139€ 159€ 169€ 179€
06.09-13.09.2020 7 109€ 119€ 129€ 139€
13.09-20.09.2020 7 79€ 89€ 99€ 109€
20.09-27.09.2020 7 59€ 69€ 79€ 89€
НАПОМЕНИ: 
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
 • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 • Превоз од: Куманово/ Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.
 ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год
ЗА НАШИТЕ ПАТНИЦИ ШТО НЕ СЕ ОД СКОПЈЕ:

Сакате да патувате со нас, а ве загрижува фактот дека нашата агенција се наоѓа во Скопје. Нема никаков проблем околу тоа. Како што работевме досега, така продолжуваме и понатаму. Со патниците коишто не живеат или не се наоѓаат во Скопје ние комуницираме преку фејсбук месенџерот, вајбер или инстаграм. Вашите пасоши коишто ни се потребни за склучување на договорот ни ги праќате во директна порака на фејсбук со еден клик ОВДЕ, а ние во истата порака ви го испраќаме потпишан и скениран договорот и ваучерот. Што се однесува до упатата? Истата можете да ја извршите во најблиската пошта или банка на следнава жиро сметка: (ЕВРОТО СЕ ПРЕСМЕТУВА ПО 62 ДЕНАРИ).

НАЈДОБРОНАМЕРЕН СОВЕТ:

НАПОМЕНА: Не чекајте го послединот ден за да го искористите попустот за рана резервација бидејќи истиот може да се прекине и порано поради распродажба на капацитетите и тоа токму за периодот кој што Вас Ве интересира.

ID 025

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure