Tour overview

КАПАЦИТЕТ:  стд. 1/2 , стд. 1/3 , стд. 1/4 , софита. 1/2+1/4 , софита 1/2+1/3

 

15 %  ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 15.12.2019

 

На само 400 км.оддалеченост по копнен пат и 2,5 часа со траект се стигнува до прекрасниот кристално чист остров Скиjатос.

Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиjатос е со површина од околу 50 км2 има преку 50 плажи со извонредна забава за млади. Плажите Кукунариес, Агиа Параскеви, Трулос, Мегали Амос,Дијамант Бич, Лаларија и многу други оставаат простор за повторно навраќање и убави спомени.

Градот Скиjатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици со брендирана гардероба, кафетерии и дискотеки испреплетено со многубројни туристи од цела Европа, ќе ве опушти и направи задоволни и чекор понапред од сите.

Вила “НИКОС лоцирана во Кукунариес на оддалеченост  5 минути од најпознатите плажи “Кукунариес“,Агиа Елена,Крифиамос,Мандраки се плажи кои се вбројуваат во 5-те најубави Европски плажи.Пешачењето до плажите е во убава шумска атмосфера.Вилата располага со 1/2, 1/3 ,1/4 студија и  1/6 дуплекси сите климатизирани, тв, ви-фи, балкони и простран двор, сместени во борова шума.

Вила „НИКОС“ е лоцирана во Кукунариес. Влезот е обележан со видлива табла на која пишува „Вила Никос“, голема влезна врата.

Во дворот, кој наоколу е опкружен со дрвја, има и летниковец со големи маси. Десната страна од вилата граничи со имот, кој има борова шума, додека пак од левата страна се наоѓа езеро со слатка вода, кое е природен феномен на островот. Вилата е  оддалечена од плажата околу 5 минути. Во класичен медитерански стил, вилата располага со апартмани, во кои се влегува директно од дворот. Во вилата има постојано топла вода, која е решена преку централен соларен систем. Обезбедена е и со wi-fi сигнал.

Рецепцијата и останатиот персонал се достапни во секој момент за било каква информација и помош. Сите соби располагаат со ПП апарат, екстра кебиња и перница, но за било каква екстра потреба може да се обрати на рецепција. Во собите има клима уред, телевизор, радијатори за парно греење и купатило со ВЦ. Во сите апартмани се достапни по 2 крпи од лице (голема и мала).Чистењето на собите се врши преку еден ден.


GPS координати:

39.152932, 23.397495

39°09’10.6″N 23°23’51.0″E

 

ЦЕНОВНИК ПО ЛИЦЕ (НОЌЕВАЊЕ СО ПРЕВОЗ)

ЦЕНИ ЗА 7, 8 или 9 НОЌИ, АВТОБУС (ШТИП,СКОПЈЕ- ВОЛОС И ОБРАТНО),ТРАЕКТ (ВОЛОС-СКИЈАТОС-ВОЛОС), ТРАНСФЕР (ПРИСТАНИШТЕ-ВИЛА ПРИСТАНИШТЕ)
КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО)

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2020
ТЕРМИН НАЕМ

Студио, Апартман  1/2,1/3,1/4,1/6

бр. соба 1-13

3то,4то,5то,6то  лице 1-во и 2-ро дете до
12 години
30.05.2020 8 ноќи 119 109 59
07.06.2020 8 ноќи 149 109 59
15.06.2020 8 ноќи 179 109 59
23.06.2020 8 ноќи 229 159 59
01.07.2020 7 ноќи 249 159 59
08.07.2020 8 ноќи 259 159 59
16.07.2020 8 ноќи 279 159 59
24.07.2020 8 ноќи 289 159 59
01.08.2020 8 ноќи 289 159 59
09.08.2020 8 ноќи 289 159 59
17.08.2020 8 ноќи 279 159 59
25.08.2020 8 ноќи 239 159 59
02.09.2020 8 ноќи 179 159 59
10.09.2020 9 ноќи 159 109 59
19.09.2020 9 ноќи 149   109  59
28.09.2020 8 ноќи  119  109  59

ЦЕНОВНИК ПО ЛИЦЕ (НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК И ПРЕВОЗ)

ЦЕНИ НА БАЗА 7, 8 или 9 НОКЕВАЊА ВО ВИЛА НИКОС СО ПОЈАДОК (ШВЕДСКА МАСА) ВО ХОТЕЛ  MUSES 4*, АВТОБУС (ШТИП,СКОПЈЕ- ВОЛОС И ОБРАТНО), ТРАЕКТ(ВОЛОС-СКИАТОС-ВОЛОС), ТРАНСФЕР(ПРИСТАНИШТЕ-ВИЛА ПРИСТАНИШТЕ)

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2020
ТЕРМИН НАЕМ

Студио, Апартман  1/2,1/3,1/4,1/6

бр. соба 1-13

3то,4то,5то,6то  лице 1-во и 2-ро дете до
12 години
30.05.2020 8 ноќи 199 189 79
07.06.2020 8 ноќи 229 189 79
15.06.2020 8 ноќи 259 189 79
23.06.2020 8 ноќи 309 239 79
01.07.2020 7 ноќи 329 239 79
08.07.2020 8 ноќи 339 239 79
16.07.2020 8 ноќи 359 239 79
24.07.2020 8 ноќи 369 239 79
01.08.2020 8 ноќи 369 239 79
09.08.2020 8 ноќи 369 239 79
17.08.2020 8 ноќи 359 239 79
25.08.2020 8 ноќи 319 239 79
02.09.2020 8 ноќи 259 239 79
10.09.2020 9 ноќи 239 189 79
19.09.2020 9 ноќи 229   189  79
28.09.2020 8 ноќи  199  189  79

 

НАПОМЕНИ: 
 • Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице за (7,8 или 9) ноќевања со вклучен:

* автобуски превоз, брод, трансфер пристаниште-вила-пристаниште, клима уред;

* трето,четврто ,петто или шесто лице плаќаат според табелата;

*1 и 2  (прво и второ) дете до 12 години  плаќаат според табелата;
* дете до 02 години бесплатно (без седиште);

 • Kога има попуст за рана уплата или ласт минут ,попустот се однесува само за прво и второ лице
 • Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден;
 • Поаѓање од Штип пред Нова пошта во 23:00 часот;
 • Поаѓање од Скопје на паркингот спроти Холидеј Инн во 23:00 часот;
 • Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност по курс 62ден.
 • Само автобуски превоз Скопје –Волос-Скопје 110 еур за возрасни, 65 еур за деца до 12 год.- повратна автобуска и бродска карта;
 • Само автобуски превоз  80 еур за возрасни, 45 еур за деца до 12 год. – еден правец и бродска карта;
 • За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 еур за прво и второ лице, за 3,4,5,6 лице по  25 еур,за деца до 12 години не се одбива;
 • Напомена: Oбезбедено е трансфер од пристаниште-вила-пристаниште на денот на пристигнување и заминување
 • Во случај на промена на часот на поаѓање/враќање од страна на  бродската компанија,  агенцијата го задржува правото за промена на часот на поаѓање/враќање во согласност со промените на бродската компанија.
ОПИС НА ВИЛА:

Вила „НИКОС“ е лоцирана во Кукунариес. Влезот е обележан со видлива табла на која пишува „Вила Никос“, голема влезна врата и паркинг простор.

Во дворот, кој наоколу е опкружен со дрвја, има и летниковец со големи маси и дрвени клупи. Десната страна од вилата граничи со имот, кој има борова шума, додека пак од левата страна се наоѓа езеро со слатка вода, кое е природен феномен на островот. Вилата е  оддалечена од плажата околу 5 минути. Во класичен медитерански стил, вилата располага со апартмани, во кои се влегува директно од дворот. Во вилата има постојано топла вода, која е решена преку централен соларен систем. Обезбедена е и со wi-fi сигнал.

Рецепцијата и останатиот персонал се достапни во секој момент за било каква информација и помош. Сите соби располагаат со ПП апарат, екстра кебиња и перница, но за било каква екстра потреба може да се обрати на рецепција. Во собите има клима уред, телевизор, радијатори за парно греење и купатило со ВЦ. Во сите апартмани се достапни по 2 крпи од лице (голема и мала).Чистењето на собите се врши преку еден ден.

СТУДИО БР.1 (1/3)

Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија во која има еден дупол и еден поединечен кревет, кујна, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО БР.2 (1/3)
Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија во која има еден дупол и еден поединечен кревет, кујна, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО БР.3 (1/3)

Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија во која еден дупол и еден поединечен кревет, кујна, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC. 

СТУДИО БР.4 (1/2 )

Студиото се наоѓа на први кат. Составено е од една просторија во која има дупол кревет и во истата просторија е кујната со кујнски инвентар,тв и клима од оваа просторија се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО БР.5 (1/2 )

Студиото се наоѓа на први кат. Составено е од една просторија во која има дупол кревет и во истата просторија е кујната со кујнски инвентар,тв и клима од оваа просторија се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC. 

СТУДИО БР.6 (1/2)

Студиото се наоѓа на први кат. Има една соба во која има 2 поединечни кревети, кујна и мини шпорет. Од собата се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.  

СТУДИО БР.7 (1/2)

Студиото се наоѓа на први кат. Има една соба во која има дупол кревет, кујна, мини шпорет, ТВ и клима. Од собата се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО БР.8 (1/2)

Студиото се наоѓа на први кат. Има една соба во која има 2 поединечни кревети, кујна, ТВ и клима. Од собата се излегува на тераса со маса и столици. Располага со сопствено купатило и WC. 

СТУДИО БР.9 (1/4)

Составен е од една просторија во која има 4 поединечни кревети во истата просторија има кујна со кујнски инвентар,ТВ и клима. Од оваа соба се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.

АПАРТМАН 10 (1/3 + (1/3))-СОФИТА 1

Се наоѓа на 2 кат. Апартманот е на два ката. На првиот кат има кујна со шанк, музички инструмент, камин, три поединечни кревети, купатило со WC и ТВ. На вториот кат има еден дупол и еден поединечен кревет и клима.

АПАРТМАН 11 (1/2 + (1/4)) – СОФИТА 2

Се наоѓа на 2 кат. Апартманот е на два ката. На првиот кат има 2 поединечни кревети, кујна тераса, купатило со WC и ТВ. Од овде се излегува на тераса. На вториот кат има 2 дупли кревети и клима.

СТУДИО 12 (1/2)

Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија со два поединечни кревети, кујна, фрижидер, решо, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО 13 (1/2)

Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија со два поединечни кревети, кујна, фрижидер, решо, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.

ПРЕВОЗ:
ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ТРГНУВАЊЕ ОД:
Скопје Спроти Холидеј Ин 23:00 часот 
Штип Нова Пошта 23:00 часот 
ЗА НАШИТЕ ПАТНИЦИ ШТО НЕ СЕ ОД СКОПЈЕ:

Сакате да патувате со нас, а ве загрижува фактот дека нашата агенција се наоѓа во Скопје. Нема никаков проблем околу тоа. Како што работевме досега, така продолжуваме и понатаму. Со патниците коишто не живеат или не се наоѓаат во Скопје ние комуницираме преку фејсбук месенџерот, вајбер или инстаграм. Вашите пасоши коишто ни се потребни за склучување на договорот ни ги праќате во директна порака на фејсбук со еден клик ОВДЕ, а ние во истата порака ви го испраќаме потпишан и скениран договорот и ваучерот. Што се однесува до упатата? Истата можете да ја извршите во најблиската пошта или банка на следнава жиро сметка: (ЕВРОТО СЕ ПРЕСМЕТУВА ПО 62 ДЕНАРИ).

НАЈДОБРОНАМЕРЕН СОВЕТ:

НАПОМЕНА: Не чекајте го послединот ден за да го искористите попустот за рана резервација бидејќи истиот може да се прекине и порано поради распродажба на капацитетите и тоа токму за периодот кој што Вас Ве интересира.

ID 031S

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure