Tour overview

КАПАЦИТЕТ: 1/2, 1/4, 150 метри од плажа.

АКЦИЈА ПОПУСТИ за Ultra Early booking со уплата до 15.03.2019 EB (First Minute)
НАПОМЕНА: СО УПЛАТА 30%

Вила „Мина Лукс“ се наоѓа на 150 метри од плажата и се состои од две згради. Вилата има базен со лежалки (бесплатно) и се состои од двокреветни студија и четврокреветни апартмани (дуплекси). Сите соби имаат мини кујна, фрижидер, решо, прибор за соодветниот број на лица, тоалет, ТВ, клима (со доплата по желба) и балкони кои гледаат према базенот, ви-фи интернет (агенцијата не сносува одговорност за брзината и квалитетот на истиот). Во некои од студијата постои можност за додавање на трет дополнителен кревет. За секој патник следува по еден пешкир, додека основните лични средства за хигиена (шампон, сапуни, како и сунгерчиња, сјај за садови и тоалетна хартија) се ваша одговорност. Во дуплексите има две клими кои посебно се наплатуваат 5 евра од ден, по желба.

ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ ТАБЕЛА СО ТЕРМИНИ И ЦЕНИ
ПОПУСТИ за Ultra Early booking со уплата на 30% до 15.01.2019
Понудата е по лице за 7ноќевања и автобуски превоз. Доплата во автобус за траект 18€ по лице.

Вила Мина Лукс – КРФ
7 ноќевања + превоз
Термин Тип соба Редовна АКЦИИ
25.05-01.06.2019 1/4 соба 89 49 – Распродадено
1/2 соба 99 59 – Распродадено
01.06-08.06.2019 1/4 соба 109 69 
1/2 соба 119 79 
08.06-15.06.2019 1/4 соба 119 79 – Распродадено
1/2 соба 129 89 – Распродадено
15.06-22.06.2019 1/4 соба 129 89
1/2 соба 139 99
22.06-29.06.2019 1/4 соба 139 99
1/2 соба 149 109
29.06-06.07.2019 1/4 соба 159 129
1/2 соба 169 139
06.07-13.07.2019 1/4 соба 169 149
1/2 соба 179 159
13.07–19.07.2019 1/4 соба 179 159
1/2 соба 189 169
20.07-27.07.2019 1/4 соба 229 209 – Распродадено
1/2 соба 239 219 – Распродадено
27.07-03.08.2019 1/4 соба 229 209 – Распродадено
1/2 соба 239 219 – Распродадено
03.08-10.08.2019 1/4 соба 229 209 – Распродадено
1/2 соба 239 219 – Распродадено
10.08-17.08.2019 1/4 соба 229 209 – Распродадено
1/2 соба 239 219 – Распродадено
17.08-24.08.2019 1/4 соба 229 209 – Распродадено
1/2 соба 239 219 – Распродадено
24.08-31.08.2019 1/4 соба 229 209 – Распродадено
1/2 соба 239 219 – Распродадено
31.08-07.09.2019 1/4 соба 139 109
1/2 соба 149 119
07.09-14.09.2019 1/4 соба 129 99
1/2 соба 139 109
14.09-21.09.2019 1/4 соба 119 79
1/2 соба 129 89
21.09-28.09.2019 1/4 соба 89 59
1/2 соба 99 69
НАПОМЕНА:

• Цените се однесуваат на едно лице за 7 ноќевања и автобуски превоз
• Во цената не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за траект на релација Игуменица-Крф-Игуменица од 18 евра ако користите наш превоз и се плаќаат на денот на тргнувањето во автобус.
• Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА  туристичка такса од 0.50 центи по соба на ден. Се плаќа во автобус.
• Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
• Можност за плаќање: Акциите со попуст важат само со целосна уплата на аранжманот и траат до пополнување на местата. Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
• Возрасен на дополнителен кревет плаќа 70% од сумата на аранжманот, плус 18 евра за траект
• Доколку сакате да споите термин, на цените кои веќе се на попуст се плаќаат двете цени без одземање за превоз.
• За сопствен превоз се одземаат 20 евра само на редовните цени, а оние цени кои се на попуст не се одземаат.
• Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата.
• Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 5 евра (освен првите две).
• Цена само за превоз 50 евра со доплата од 18 евра за траект – во два правци.
• Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
• Доколку странката сака да донесе домашно милениче во сместувачките капацитети, должна е да ја праша агенцијата дали е дозволено сместување на миленичињa.
• Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. “БАЛКАН ЕКСПРЕС” и СКТМ.

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:
· Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
· Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 70% од цената на аранжманот, плус 18 евра за траект
· Дете од 3 до 12 години на дополнителен кревет плаќа 50% од цената на аранжманот и плус 18 евра за траект.

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:
· Check in во собите е после 14h по грчко време
· Check out е до 09h. Багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери.
· Секој патник има право на еден голем куфер или торба и рачен багаж
· Четворокреветните соби се со две посебни спални соби и тераси, физички одвоена кујна и одвоен тоалет.
· Чистењето на собите е на четвртиот ден, а гостите се задолжени да се грижат за хигиената и редот во вилата за време на престојот
· Ве замолуваме да се придржувате кон пропишаните часови за излегување и влегување од вилата на последниот ден. Собите треба да се чистат за да може да се смести групата која доаѓа.
· Вилата има интернет, но не гарантираме за квалитетот и брзината за истиот
· Постои можност за додавање на трет дополнителен кревет во студијата или петти дополнителен кревет во апартманите.

ЗА НАШИТЕ ПАТНИЦИ ШТО НЕ СЕ ОД СКОПЈЕ:

Сакате да патувате со нас, а ве загрижува фактот дека нашата агенција се наоѓа во Скопје. Нема никаков проблем околу тоа. Како што работевме досега, така продолжуваме и понатаму. Со патниците коишто не живеат или не се наоѓаат во Скопје ние кумуницираме преку фејзбук месенџерот, вајбер или инстаграм. Вашите пасоши коишто ни се потребни за склучување на договорот ни ги праќате во директна порака на фејзбук со еден клик ОВДЕ, а ние во истата порака ви го испраќаме потпишан и скениран договорот и ваучерот. Што се однесува до упатата? Истата можете да ја извршите во најблиската пошта или банка на следнава жиро сметка: (ЕВРОТО СЕ ПРЕСМЕТУВА ПО 62 ДЕНАРИ).

НАЈДОБРОНАМЕРЕН СОВЕТ:

НАПОМЕНА: Не чекајте го послединот ден за да го искористите попустот за рана резервација бидејќи истиот може да се прекине и порано поради распродажба на капацитетите и тоа токму за периодот кој што Вас Ве интересира.

ID 018 

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure