Tour overview

КАПАЦИТЕТ: 1/2+1/2.   на плажа


АКЦИСКИТЕ ПОПУСТИ НЕ ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ СО ЅВЕЗДИЧКА (*)

 

ЈЕРИСОС е најубавото и најголемото туристичко место на третиот крак Атос. Има прекрасна долга песочна плажа  која во зеленило и бујна вегетација ве разладува и разгалува во летните месеци. Голема пешачка зона со многу паркови, игралишта, забавни паркови, таверни, клубови во совршен спокој и мир е епитетот на заливот под Атос – Јерисос. Над самата плажа има аквариум бесплатен за посетителите, супермаркети – Лидл, парфимерии и автентични грчки музеи.

Вилата “КЛЕОПАТРА“ е модерна вила,лоцирана е на самата плажа, стандардно опремена вила. Секоја соба има кујна стандардно опремена со кујнски инвентар додека во апартманите има голем фрижидери и голем ел.шпорет со фурна. Секоја соба има стандардно купатило и вц. Секоја соба има клима уред и тв. Вилата има и безжичен интернет и голем паркинг кој функционира на прво слободно место.


КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  Е БЕСПЛАТНО

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2020
ТЕРМИН НАЕМ 1/2+1/2
17.05.2020 *7 ноќи 59
24.05.2020 *7 ноќи 79
31.05.2020 *7 ноќи 119
07.06.2020 *7 ноќи 139
14.06.2020 *7 ноќи 169
21.06.2020 7 ноќи 349
28.06.2020 7 ноќи 389
05.07.2020 7 ноќи 399
12.07.2020 7 ноќи 409
19.07.2020 7 ноќи 429
26.07.2020 7 ноќи 439
02.08.2020 7 ноќи 439
09.08.2020 7 ноќи 409
16.08.2020 7 ноќи 399
23.08.2020 7 ноќи 369
30.08.2020 *7 ноќи 189
06.09.2020 *7 ноќи 139
13.09.2020 *7 ноќи 79
20.09.2020 *7 ноќи 69

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ (17.05; 24.05; 31.05; 07.06; 14.06; 30.08; 06.09;13.09 и 20.09) ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ  

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАНИ  ЗА 7 НОЌИ
-За пакет аранжманот во апартман потребни се минимум 2 лица;
-трето,четврто или петто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат -35€ за возрасен или 25€ за дете од 02 – 12 години;
– дете до 02 години не плаќа(бесплатно) не користи седиште во автобус;
– за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

НАПОМЕНИ: 

ВИЛАТА ИМА ГОЛЕМ ПАРКИНГ , КОЈ ГО КОРИСТАТ ТУРИСТИТЕ НА ПРИНЦИП ПРВО СЛОБОДНО МЕСТО. ПАРКИНГОТ Е БЕСПЛАТЕН.

НАПОМЕНИ:

-ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
– ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
– ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;

– КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ ИЛИ КОГА ЕДНАТА СМЕНА Е СО ЗВЕЗДИЧКА НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;

  -ПОПУСТИТЕ НE ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА* ;
– ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

– ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА,СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО, ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ(ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА) САМО ДОКОЛКУ  ГОСТИНОТ САМ  СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕКЕ РЕЗЕРВИРАНАТА СОБА ;

– ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО АПАРТМАНИТЕ , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;

-АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;

ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ОД СОБА ;

СТУДИЈАТА:
ИМААТ ПЕШКИРИ ,САПУН И ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА

 Доплата за превоз:

-35 € за возрасни – повратна карта;
-25€ за деца до 12 години – повратна карта;
-Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

ОПИС НА ВИЛА:

Високо приземје
АПАРТМАН  БР.1 (1/2)+(1/2)+1)  5 ЛИЦА Апартманот се наоѓа на високо приземје.

Во кујната има еден кревет на спуштање комотен за две лица и има можност за уште еден дополнителен поединечен кревет на расклопување. Кујната е опремена со голем ел.шпорет и рерна, голем фрижидер и комплетен кујнски инвентар. Во кујната има Тв. Спалната соба има еден дупол кревет (француски). Апартманот има плакар за алишта и клима уред. Има сопствено купатило и WC. Излегува на тераса со страничен поглед на море.

Први кат

АПАРТМАН БР.2 (1/2) +(1/2) 4 ЛИЦА

Апартманот се наоѓа на први кат. Во кујната има еден поединечен стандарден кревет и еден кревет на извлекување. Кујната е опремена со голем ел. шпорет со рерна, голем фрижидер и комлетен кујнски инвентар. Во кујната има маса за ручавање, ТВ и клима уред. Спалната соба е со дупол кревет (француски), плакар за алишта. Има сопствено купатило и ВЦ. Апартманот излегува на тераса со директен поглед на море.

АПАРТМАН БР.3 (1/2) +(1/2) 4 ЛИЦА

Апартманот се наоѓа на први кат. Во кујната има еден поединечен стандарден кревет и еден кревет на извлекување. Кујната е опремена со голем ел. шпорет со рерна, голем фрижидер и комлетен кујнски инвентар. Во кујната има маса за ручавање, ТВ и клима уред. Спалната соба е со дупол кревет (француски), плакар за алишта. Има сопствено купатило и ВЦ. Апартманот излегува на тераса со страничен поглед на море.

 

ПРЕВОЗ:
ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ТРГНУВАЊЕ ОД:
Град Место на тргнување Време
Кичево пред Гимназија 00:30 часот наутро
Гостивар пред дом на културата 01:30 часот наутро
Тетово наспроти дом на културата(стара лименка) 02:00 часот наутро
Куманово Бензинска пумпа Макпетрол 02:15 часот наутро
Скопје Спроти Холидеј Ин 03:30 часот наутро
Велес Мотел Македонија 04:00 часот наутро
Прилеп Бензинска Лук Оил на влезот 03:45 часот наутро
Неготино Бензинска пумпа Макпетрол 04:30 часот наутро
Удово Бензинска пумпа Макпетрол 05:00 часот наутро
Гевгелија Бензинска пумпа Окта-Шимов 05:30 часот наутро
Штип Нова Пошта 03:30 часот наутро
ЗА НАШИТЕ ПАТНИЦИ ШТО НЕ СЕ ОД СКОПЈЕ:

Сакате да патувате со нас, а ве загрижува фактот дека нашата агенција се наоѓа во Скопје. Нема никаков проблем околу тоа. Како што работевме досега, така продолжуваме и понатаму. Со патниците коишто не живеат или не се наоѓаат во Скопје ние комуницираме преку фејсбук месенџерот, вајбер или инстаграм. Вашите пасоши коишто ни се потребни за склучување на договорот ни ги праќате во директна порака на фејсбук со еден клик ОВДЕ, а ние во истата порака ви го испраќаме потпишан и скениран договорот и ваучерот. Што се однесува до упатата? Истата можете да ја извршите во најблиската пошта или банка на следнава жиро сметка: (ЕВРОТО СЕ ПРЕСМЕТУВА ПО 62 ДЕНАРИ).

НАЈДОБРОНАМЕРЕН СОВЕТ:

НАПОМЕНА: Не чекајте го послединот ден за да го искористите попустот за рана резервација бидејќи истиот може да се прекине и порано поради распродажба на капацитетите и тоа токму за периодот кој што Вас Ве интересира.

ID 031S

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure