Tour overview

КАПАЦИТЕТ: 1/3+1

Фурка е мало, но навистина интересно, живо селце на западната страна од првиот крак на Халкидики, Касандра. Оддалечено 123 км. од Солун и 181 км. од македонската граница.

Последните неколку години се повеќе барана туристичка дестинација.

 

Вила ДИНИРА

Лоцирана на првата улица која се протега низ долгиот брег на Фурка, вилата се наоѓа на само 50 метри оддалеченост од песочната плажа. Освен со својата модерна градба,овој објект може да се истакне и со своите убаво опремени трокреветни и четворокреветни студиа за сместување. Студијата имаат комлетно опремена кујна и клима уред кој е вклучен во цената.

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2019

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ

Период Бр.на ноќи 1/3 + 1 студио
19.05 – 25.05 6* 45 €  промо
25.05 – 01.06 7* 59 €  промо
01.06 – 08.06 7* 79 €  промо
08.06 – 15.06 7* 129 €
15.06 – 22.06 7* 149 €
24.08 – 31.08 7* 159€
31.08 – 07.09 7* 129 €
07.09 – 14.09 7* 109 €
14.09 – 21.09 7* 99 €
22.09 – 29.09 7* 69 €

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ (9 ноќевања)

23.06 – 02.07 9 379 €
02.07 – 11.07 9 459 €
11.07 – 20.07 9 499 €
20.07 – 29.07 9 499 €
29.07 – 07.08 9 499 €
07.08 – 16.08 9 499 €
16.08 – 24.08 8 43

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ (7 ноќевања)

Период Бр.на ноќи 1/3 + 1 студио
23.06 – 30.06 7 299 
30.06 –  07.06 7 339 
07.07 – 14.07 7 359 
14.07 – 21.07 7 379 
21.07 – 28.07 7 389 
28.07 – 04.08 7 389 
04.08 – 11.08 7  389 
11.08 – 18.08 7 389 €
18.08 – 24.08 6 319 €

 

НАПОМЕНИ: 
 • ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ се дадени по лице за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето и четврто лице доплаќаат за
  превоз.
  Доколку се користи сопствен превоз (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.
 • СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ се дадени за наем на студио (9) , превозот се доплаќа.
  Превозот чини: 35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години, Деца до 2 години бесплатно
  Тргнување од Скопје: 05:00ч. На автобуската станица пред старо матично на Илинденска.
  Превозот Ве остава до најблиската локација на вилата, каде може да застане и да се паркира
  Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

 • Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
  преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.
ЗА НАШИТЕ ПАТНИЦИ ШТО НЕ СЕ ОД СКОПЈЕ:

Сакате да патувате со нас, а ве загрижува фактот дека нашата агенција се наоѓа во Скопје. Нема никаков проблем околу тоа. Како што работевме досега, така продолжуваме и понатаму. Со патниците коишто не живеат или не се наоѓаат во Скопје ние кумуницираме преку фејзбук месенџерот, вајбер или инстаграм. Вашите пасоши коишто ни се потребни за склучување на договорот ни ги праќате во директна порака на фејзбук со еден клик ОВДЕ, а ние во истата порака ви го испраќаме потпишан и скениран договорот и ваучерот. Што се однесува до упатата? Истата можете да ја извршите во најблиската пошта или банка на следнава жиро сметка: (ЕВРОТО СЕ ПРЕСМЕТУВА ПО 62 ДЕНАРИ).

НАЈДОБРОНАМЕРЕН СОВЕТ:

НАПОМЕНА: Не чекајте го послединот ден за да го искористите попустот за рана резервација бидејќи истиот може да се прекине и порано поради распродажба на капацитетите и тоа токму за периодот кој што Вас Ве интересира.

ID 029 

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure