Tour overview

КАПАЦИТЕТ: апп. 1/4, 100 м. од плажа

-20% за резервација и целосна уплата до 01.01.2020 EB (First Minute)
-15% за резервација и целосна уплата до 01.02.2020 EB (First Minute)
-10% за резервација и целосна уплата до 01.03.2020 EB (First Minute)
-05% за резервација и целосна уплата до 01.04.2020 EB (First Minute)
НАПОМЕНА: Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и
НЕ важат за првиот и последниот термин.

Вила “Anastasia” се наоѓа на 100m од плажа во центарот на Полихроно веднаш наспроти хотел “Posedonio”. Располага со апартмани со една спална за 4 лица на I кат (брачен кревет во спална и две единечни легла во кујна). Апартманите се опремени со голема кујна, голем фрижидер со комора, шпорет со рерна, трепезариска маса во дневната, просторна тераса (масичка со столчиња) со поглед кон улицата, напред на која се излегува и од двете соби,  ТВ, клима – вклучена во цената (климата е поставена во дневната соба). Под вилата има паркинг за гостите на вилата кој можат да го користат бесплатно, доколку има слободни места. Апартманите се наоѓаат на I кат.

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2020
ТЕРМИН НАЕМ 1/2+2
16.05.2020 7 ноќи 60
23.05.2020 7 ноќи 95
30.05.2020 7 ноќи 135
06.06.2020 7 ноќи 160
13.06.2020 7 ноќи 180
20.06.2020 7 ноќи 195
27.06.2020 7 ноќи 215
04.07.2020 *7 ноќи 405
11.07.2020 *7 ноќи 425
18.07.2020 *7 ноќи 455
25.07.2020 *7 ноќи 455
01.08.2020 *7 ноќи 455
08.08.2020 *7 ноќи 455
15.08.2020 *7 ноќи 425
22.08.2020 7 ноќи 215
29.08.2020 7 ноќи 165
05.09.2020 7 ноќи 140
12.09.2020 7 ноќи 110
19.09.2020 7 ноќи 80
НАПОМЕНА:
 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице – БЕСПЛАТНО сместување;
 • –  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години – БЕСПЛАТНО;
 • –  Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 • –  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Организиран превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на 300m од вилата (на главниот пат);
 • –  Wi-Fi интернет и клима – БЕСПЛАТНО!!
 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • –  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот период);
 • –  Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • –  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување.
ПРЕВОЗ:
Автобуски превоз ПОЛИХРОНО, според термини од табелата  Патни Информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје – Полихроно (300km)
 Куманово:  (бензинска Макпетрол – автопат) 04:15h  Скопје – Тесалоники – Халкидики
 
 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (280ден)
 Патарини во Грција (2.60€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта) 05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија) 05:45h
 Струмица:  (бензинска Макпетрол – кружен) 06:00h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол) 06:15h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
 Поаѓање од Полихроно:     14:10 по МК време / 15:10 по ГР време (на булеварот)

ЗА НАШИТЕ ПАТНИЦИ ШТО НЕ СЕ ОД СКОПЈЕ:

Сакате да патувате со нас, а ве загрижува фактот дека нашата агенција се наоѓа во Скопје. Нема никаков проблем околу тоа. Како што работевме досега, така продолжуваме и понатаму. Со патниците коишто не живеат или не се наоѓаат во Скопје ние комуницираме преку фејсбук месенџерот, вајбер или инстаграм. Вашите пасоши коишто ни се потребни за склучување на договорот ни ги праќате во директна порака на фејсбук со еден клик ОВДЕ, а ние во истата порака ви го испраќаме потпишан и скениран договорот и ваучерот. Што се однесува до упатата? Истата можете да ја извршите во најблиската пошта или банка на следнава жиро сметка: (ЕВРОТО СЕ ПРЕСМЕТУВА ПО 62 ДЕНАРИ).

НАЈДОБРОНАМЕРЕН СОВЕТ:

НАПОМЕНА: Не чекајте го послединот ден за да го искористите попустот за рана резервација бидејќи истиот може да се прекине и порано поради распродажба на капацитетите и тоа токму за периодот кој што Вас Ве интересира.

                                                                                                                                                                                                   ID 0  

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure