Tour overview

КАПАЦИТЕТ: стд. 1/3,1/4  апп. 1/3+1/3

Неи Пори е место, кое сеуште претставува нај урбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пиериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен потенцијал за развој. Листата на негови карактеристики ги започнува долгата и широка песочна плажа, зелените појаси и паркови, широките градски улици, како и големиот број на ресторани и кафетерии со прекрасен поглед кон синото море. Како дополнителни соджини за забава и рекреација, во местото се наоѓа и Луна парк, kартинг патека, спортски центар и водени спортови. Близината на Платамона и на Лептокарија, се само дополнителен мотив за секој негов потенцијален гостин. Позитивните мислења на нашите туристи, оваа дестинација со години ја вбројуваат меѓу најбараните.
Вила Митакас се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори .Располага со 8 соби од кои ( 4 студија1/3, 2 студија 1/4,апартман 6 13+1/3, ).Вилата се наоѓа 80 м одалечена од плажа .Сите се со вклучена клима уред и wi-fi.

ТЕРМИН
НОЌИ 1/3 СТД. 1/4 СТД. 1/3+1/3 АПП.
26.05.2019 7* 60 60 70
02.06.2019 7* 70 70 80
09.06.2019 7* 119 129 149
16.06.2019 7* 139 149 159
23.06.2019 7* 159 169 189
30.06.2019 7 299 319 370
07.07.2019 7 319 339 420
14.07.2019 7 340 369 460
21.07.2019 7 340 369 460
28.07.2019 7 340 369 460
04.08.2019 7 340 369 460
11.08.2019 7 340 369 460
18.08.2019 7 329 349 420
25.08.2019 7 319 339 400
01.09.2019 7* 139 149 159
08.09.2019 7* 129 139 149
15.09.2019 7* 69 69 79
22.09.2019 7* 59 59 59

 

НАПОМЕНИ:

Цените сo * се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица 
-Цените без * се дадени за наем за студио / апартман / дуплекс за 7 ноќевања
-Во студијата  e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
-Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
-при резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа.

-поради генерално чистење на студиата  после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после -14:00 часот по локално време
-хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот
-Користењето на климата е вклучено во цената
-По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета -материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
-Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот) 
-т.а. БАЛКАН ЕКСПРЕС ТРАВЕЛ
 не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската
-Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
-Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, -претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
-Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите -патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а БАЛКАН ЕКСПРЕС ТРАВЕЛ.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

– Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следниве услови:
– Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
– За деца 02-12 години – сместување бесплатно, доплата за превоз од 25 €
– Сместување на 3-то и 4-то возрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО – доплата за превоз 35€
– Задолжително патничко и здравствено осигурување – инфо во агенцијата
– За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10€ од лицата што плаќаат 100%
– За користење на две смени (7+7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена
– Превоз: возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец), деца од 2-12 години 25 € (повратен билет) / 20 € (1 правец)
– Цените се изразени во € – евра , по курс 1 € = 62 мкд

ОПИС НА СМЕСТУВАЊЕ:

СТУДИО БР. 1
Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и еден поединечни кревет.Има можност за + 1дополнителен кревет на расклопување.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило.
СТУДИО БР. 2
Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и два поединечни кревет.Има можност за + 1дополнителен кревет на расклопување.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило
СТУДИО БР. 3
Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и два поединечни кревет.Има можност за + 1дополнителен кревет на расклопување.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило
СТУДИО БР.4
Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и еден поединечни кревет.Има можност за + 1дополнителен кревет на расклопување.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило

СТУДИО БР. 5
Студиото се наоѓа на вториот кат. Студиото располага со еден дупли кревет и еден единечен .Има можност за + 1 дополнителен кревет на расклопување. Комплетно опремена кујна со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило
СТУДИО БР.6
Студиото се наоѓа на вториот кат. Студиото располага еден дупли кревет и еден поединечни кревет..Има можност за + 1 дополнителен кревет на расклопување. Комплетно опремена кујна со кујнски инвентар е оделена од делот за спиење Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило
СТУДИО БР.7
Апартманот се наоѓа на вториот кат. Располага еден дупли кревет и еден поединечни кревет во спалната соба и еден дупол кревет и еден поединечен во дневната . Комплетно опремена кујна со кујнски инвентар и голем фрижидер .Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Апартманот е опремено со еден клима уред во дневната соба ,тв и купатило .

ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ОД:  СКОПЈЕ /ВЕЛЕС/КАВАДАРЦИ/НЕГОТИНО/ПРИЛЕП/БИТОЛА

БУС 1 – Автобуски превоз според термини од табелата
05:00 часот тргнување од Куманово (пред ресторан Жмара);
06:00 часот тргнување од Скопје (паркинг спроти Саемот хотел ВИП);
06:45 часот тргнување од Велес (Бензинска пумпа Мак Оил Мотел Македонија);
07:30 часот тргнување од Кавадарци (Автобуска станица);
07:40 часот тргнување од Неготино (Пред Општината);
08:30 часот Граничен премин Богородица.

БУС 2 – Автобуски превоз според термини од табелата 
05:30 часот тргнување од Прилеп (Бензинска ЛУКОИЛ), трансфер со минибус до Битола или Кавадарци;
06:30 часот тргнување од Битола (Паркинг Спортска Сала);
07:00 часот граничен премин Меџитлија
Поаѓање од Грција во 14:15 часот по локално време.

ВАЖНО:

Собите се преземаат во 13,00 часот на денот на пристигнување, а се напуштаат во 9,00 часот на денот на заминување по локално време;

ЗА НАШИТЕ ПАТНИЦИ ШТО НЕ СЕ ОД СКОПЈЕ:

Сакате да патувате со нас, а ве загрижува фактот дека нашата агенција се наоѓа во Скопје. Нема никаков проблем околу тоа. Како што работевме досега, така продолжуваме и понатаму. Со патниците коишто не живеат или не се наоѓаат во Скопје ние комуницираме преку фејсбук месенџерот, вајбер или инстаграм. Вашите пасоши коишто ни се потребни за склучување на договорот ни ги праќате во директна порака на фејсбук со еден клик ОВДЕ, а ние во истата порака ви го испраќаме потпишан и скениран договорот и ваучерот. Што се однесува до упатата? Истата можете да ја извршите во најблиската пошта или банка на следнава жиро сметка: (ЕВРОТО СЕ ПРЕСМЕТУВА ПО 62 ДЕНАРИ).

НАЈДОБРОНАМЕРЕН СОВЕТ:

НАПОМЕНА: Не чекајте го послединот ден за да го искористите попустот за рана резервација бидејќи истиот може да се прекине и порано поради распродажба на капацитетите и тоа токму за периодот кој што Вас Ве интересира.

                   ID 041

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure